Koszmarny mecz dla zespołu Mateusza Wieteski

Nie minęła godzina, a Mateusz Wieteska i spółka z Cagliari Calcio stracili cztery gole w meczu z AS Romą. Giallorossi wygrali ostatecznie 4:1. W niedzielę w lidze włoskiej zwyciężali także Lazio oraz Frosinone Calcio.

Mateusz Wieteska w barwach Cagliari Calcio Instagram / Mateusz Wieteska / Mateusz Wieteska w barwach Cagliari Calcio
Najskuteczniejszym piłkarzem meczu na Sardynii był Romelu Lukaku, który oddał dwa strzały do bramki Cagliari Calcio. Po jednej bramce dokładali Houssem Aouar oraz Andrea Belotti. AS Roma zaczyna nabierać rozpędu po nieudanym początku sezonu, ale nie ma na to wpływu rezerwowy Nicola Zalewski. Z kolei klub Mateusza Wieteski pozostaje bez zwycięstwa po powrocie do Serie A. Na poprawienie samopoczucia zdobył tylko gola na 1:4 z rzutu karnego.

W Rzymie spotkali się pucharowicze. Lazio ma cztery punkty w grupie Ligi Mistrzów, a większość z tych punktów wyrwało strzałami w doliczonym czasie na 1:1 z Atletico Madryt i 2:1 z Celtikiem. Z kolei Atalanta ma komplet sześciu punktów w grupie Ligi Europy za zwycięstwa 2:0 z Rakowem i 2:1 ze Sportingiem.

W lidze włoskiej jak dotąd lepiej szło Atalancie, dlatego początek niedzielnego meczu był zaskoczeniem. Lazio zdobyło prowadzenie 2:0, a niewiele później zmarnowało znakomitą szansę na dołożenie trzeciego gola. I tak rzymianie mogli być zadowoleni ze swojej zaliczki po zagraniu samobójczym Charlesa De Ketelaere i wykończeniu akcji przez Taty'ego Castellanosa.

Konfrontacja rozpoczęła się dynamicznie i także później była pasjonująca. Atalanta potrzebowała trochę czasu na przeprowadzenie pościgu, ale zrobiła to. Dzięki strzałom Edersona i Seada Kolasinaca zrobiło się 2:2 w 63. minucie. Pozostało około pół godziny na rozstrzygnięcie żywego starcia. Zrobiło to Lazio strzałem na 3:2 doświadczonego Matiasa Vecino w 83. minucie.

Hellas Werona przystąpił do meczu z Frosinone Calcio bez kontuzjowanego Pawła Jaroszyńskiego. Drużyna ze Stadio Marcantonio Bentegodi rozpoczęła sezon obiecująco, ale zwolniła, przez co ponownie bliżej jej do miejsc spadkowych niż premiowanych awansem do europejskich pucharów.

Piłkarze Hellasu nie utrzymali koncentracji w czasie doliczonym do pierwszej połowy spotkania, co beniaminek wykorzystał do zdobycia prowadzenia. Reinier wykonał dobitkę strzału, który odbił się od słupka. Bramka na 2:0 padła już w drugiej połowie. W 66. minucie Matias Soule zaskoczył gości swoim wbiegnięciem w pole karne i główkował do siatki. Hellas odpowiedział tylko trafieniem na 1:2 Milana Djuricia w doliczonym czasie.