Godzina nerwów faworyta w Fortuna Pucharze Polski

Stal Rzeszów jako pierwsza awansowała do "32" Fortuna Pucharu Polski. Pierwszoligowiec potrzebował nieco mniej niż godziny na strzelenie gola Miedzi II Legnica. Później świetne wejście zmiennika pozwoliło podwyższyć wynik na 3:0.

Mecz Fortuna Pucharu Polski: Miedź II Legnica - Stal Rzeszów Twitter / Akademia Piłkarska Miedzi Legnica / Mecz Fortuna Pucharu Polski: Miedź II Legnica - Stal Rzeszów
Filip Chadała miał dużo pracy w bramce Miedzi II Legnica od początku meczu. Nie minął kwadrans i golkiper gospodarzy pokazał dwie interwencje, z których jedna była wysokich lotów. Duże zagrożenie stwarzał Adler, ale również w 29. minucie nie pokonał rozgrzanego Filipa Chadały. Z kolei w 33. minucie Jesus Diaz nieznacznie spudłował swoim uderzeniem. Stal nacierała, ale pozostawało bezbramkowo.

Po stronie trzecioligowca grali piłkarze znani ze szczebla centralnego jak Marcin Garuch, Szymon Skrzypczak czy Bartosz Guzdek. Co prawda gospodarze koncentrowali się na obronie, ale robili to z powodzeniem i powstrzymywali mającego problemy od początku sezonu pierwszoligowca.

Po przerwie goli dla Stali już nie zabrakło. W 60. minucie Paweł Oleksy strzelił na 1:0 dla faworyta z rzutu karnego. Wziął na siebie odpowiedzialność za wykonanie jedenastki i poradził sobie z pokonaniem Filipa Chadały.

Rozpoczęła się bardziej otwarta gra i oba zespoły miały swoje sytuacje podbramkowe. Kluczowe do zamknięcia meczu okazało się wprowadzenie Krystiana Wachowiaka za Wiktora Kłosa w 75. minucie. Zmiennik Marka Zuba potrzebował mniej niż pięciu minut na strzelenie dwóch goli, po których Stal prowadziła już 3:0 i miała awans w kieszeni.

Miedź II Legnica - Stal Rzeszów 0:3 (0:0)
0:1 - Paweł Oleksy (k.) 60'
0:2 - Krystian Wachowiak 76'
0:3 - Krystian Wachowiak 79'

Miedź: Filip Chadała - Marcin Orzechowski (71' Michał Kaczmar), Kacper Józefiak, Miłosz Lewandowski, Jan Leończyk, Idris Momoh (61' Piotr Stępień), Marcin Garuch, Błażej Żarkowski (88' Olaf Kania), Wiktor Bogacz (61' Szymon Stróżyński), Szymon Skrzypczak, Bartosz Guzdek (71' Mateusz Ciapa)

Stal: Gerard Bieszczad - Cesar Pena (46' Patryk Warczak), Krystian Wrona, Paweł Oleksy, Milan Simcak, Sebastian Thill, Kacper Piątek (46' Manuel Ponce), Adrian Bukowski (78' Karol Łysiak), Wiktor Kłos (75' Krystian Wachowiak), Jesus Diaz, Adler (75' Wiktor Łyczko)

Żółte kartki: Wrona, Simcak (Stal)

Sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork)

Czy Stal Rzeszów utrzyma się w tym sezonie w Fortuna I lidze?