Miedź Legnica górą w sparingu z Wartą Poznań

Korzystając z przerwy reprezentacyjnej, Warta Poznań i Miedź Legnica rozegrały mecz sparingowy. Dość zaskakująco górą był I-ligowiec.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Miedzi Legnica PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Miedzi Legnica
Podopieczni Radosława Belli zwyciężyli w "ogródku" 2:0, a wynik otworzyli w końcówce pierwszej połowy. Po faulu Oskara Krzyżaka rzut karny wykorzystał wtedy Nemanja Mijusković.

W 62. minucie drugiego gola dla spadkowicza z PKO Ekstraklasy zdobył Daniel Stanclik. Asystował Bartosz Guzdek, zaś egzekutor trafił do siatki z kilku metrów.

W bramce Warty wystąpił Mateusz Kustosz, który przebywa aktualnie na wypożyczeniu w III-ligowej Unii Swarzędz.

Po przerwie reprezentacyjnej, zieloni zmierzą się w derbach miasta z Lechem Poznań, natomiast Miedź zagra na wyjeździe z Arką Gdynia.

Warta Poznań - Miedź Legnica 0:2 (0:1)
0:1 - Nemanja Mijusković (k.) 45'
0:2 - Daniel Stanclik 62'

Warta Poznań: Mateusz Kustosz - Wiktor Pleśnierowicz, Oskar Krzyżak, Dimitrios Stavropoulos, Patryk Rychlik, Jakub Paszkowski, Maciej Żurawski, Konrad Matuszewski, Wiktor Kamiński, Dario Vizinger, Stefan Savić; grali także: Igor Stańczak, Miguel Luis, Mateusz Kupczak, Jakub Bartkowski, Bogdan Tiru, Bartłomiej Babiarz.

Miedź Legnica: I połowa: Mateusz Abramowicz - Andrzej Niewulis, Tarsicio Aguado Arriazu, Kamil Drygas, Emmanuel Agbor, Damian Tront, Szymon Zalewski, Nemanja Mijusković, Florian Hartherz, Damian Michalik, Marcel Mansfeld; II połowa: Mateusz Abramowicz (61' Filip Chadała) - Andrzej Niewulis, Patryk Pierzak, Daniel Stanclik, Krzysztof Drzazga, Bartosz Guzdek, Jurich Carolina, Szymon Zalewski, Mehdi Lehaire, Ruben Hoogenhout, Kamil Antonik.

Czy Miedź Legnica awansuje w tym sezonie do PKO Ekstraklasy?