GKS Katowice nie skorzystał z okazji, kolejny piękny finisz Motoru Lublin

Katowiczanie dopiero w końcówce meczu doprowadzili do remisu 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Motor Lublin zapewnił sobie rzutem na taśmę jeszcze jeden komplet punktów.

Adrian Błąd WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Adrian Błąd
Po piątkowym remisie Miedzi Legnica z Wisłą Kraków, piłkarze GKS-u Katowice byli w pierwszym szeregu kandydatów na nowego lidera po pełnej kolejce i w trakcie przerwy reprezentacyjnej. Przeciwnikiem zespołu Rafała Góraka było Podbeskidzie Bielsko-Biała, które po przeciętnym rozpoczęciu sezonu znalazło się tuż nad strefą spadkową. GKS nie wykorzystał okoliczności i dopiero w 80. minucie uratował wynik 1:1 strzałem Sebastiana Bergiera.

Chrobry Głogów był jedynym pierwszoligowcem, który w sześciu kolejkach nie potrafił zdobyć ani jednego punktu. Drużyna z województwa dolnośląskiego miała kolejną szansę na przełamanie w meczu na własnym stadionie z GKS-em Tychy. Podopieczni Dariusza Banasika odnieśli już wcześniej trzy zwycięstwa na wyjazdach. Chrobry wybudził się z koszmaru dzięki dwóm strzałom doświadczonego Mikołaja Lebedyńskiego, który po przerwie odwrócił wynik na 2:1.

Do kolejnego interesującego pojedynku doszło w Lublinie. Motor nie poradził sobie w derbach z Górnikiem Łęczna, a w niedzielę grał u siebie z innym przeciwnikiem ze wschodu Polski - Stalą Rzeszów. Goście dopiero w szóstym meczu sezonu odnieśli pierwsze zwycięstwo pod wodzą Marka Zuba. Motor obejmował prowadzenie trzy razy i dwa razy je tracił. Wreszcie w doliczonym czasie lublinianie w swoim stylu rozstrzygnęli mecz golem Michała Króla na 3:2.