Wisła Kraków przebudziła się? Sprawdzi to lider

Pierwszoligowców czeka jeszcze jedna kolejka przed przerwą reprezentacyjną. Na pierwszy plan wysuwa się mecz Miedzi Legnica z Wisłą Kraków. Ciekawie zapowiada się również pojedynek regionalnych rywali w Płocku.

Piłkarze Wisły Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Piłkarze Wisły Kraków
Wygląda na to, że Miedź Legnica nie potrzebowała dużo czasu na pozbieranie się po spadku z PKO Ekstraklasy. Co prawda akurat w poprzednim, bezbramkowym meczu z GKS-em Tychy pokazała niewiele ciekawego, ale żaden klub nie pozbawił legniczan pierwszego miejsca w tabeli. Miedź przystąpi do hitu kolejki jako lider i jeden z dwóch jeszcze niepokonanych pierwszoligowców.

Z kolei Wisła Kraków postara się pokazać, że zwycięstwo 5:1 z Arką Gdynia nie było jednorazowym wyskokiem, a zapowiedzią przebudzenia zespołu Radosława Sobolewskiego. Biała Gwiazda wygrała po trzech kolejkach, w których zdobyła zaledwie punkt. Po rozbiciu Arkowców drużyna z Krakowa przesunęła się do górnej połowy tabeli.

- Wisła jest klasową drużyną o ogromnym potencjale. Na pewno będzie się liczyć w tym sezonie. Dlatego spodziewam się trudnego meczu - cytuje oficjalna strona Miedzi trenera Radosława Bellę. - Na pewno musimy podejść do tego meczu odważnie nastawieni. Nie możemy zostawić Wiślakom miejsca i musimy dobrze operować piłką. Kluczowa będzie realizacja taktyki.

Smaczkiem meczu jest powrót Joana Romana do Legnicy. W poprzednim sezonie pomocnik był najlepszym asystentem ligi w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. W letnim oknie transferowym przeniósł się do Wisły Kraków z ambitnym zadaniem zastąpienia Luisa Fernandeza. Początki Joana Romana w nowym klubie są nierówne, ale we wspomnianym meczu z Arką dał o sobie znać golem z rzutu rożnego. Hiszpan był zawodnikiem Miedzi do 2021 roku.

We wcześniejszych meczach legniczan z krakowianami nie było remisu. Miedź była lepsza w trzech w pięciu i strzeliła o jednego gola więcej niż straciła.

- Po jednym zwycięstwie nie muszę tonować nastrojów w zespole. Trzeba byłoby chłodzić koniunkturę tylko w razie serii wygranych. Ważne, że atmosfera poprawiła się i mam nadzieję, że będziemy prezentować się tak jak w meczu z Arką - mówi na konferencji prasowej trener Sobolewski. - Miedź jest liderem, ale ważne jest dla mnie to, jak my zagramy. Wymagam koncentracji i konsekwencji przy realizacji planu taktycznego.

Spośród wydarzeń na innych stadionach warto zwrócić uwagę na konfrontację mazowieckich zespołów w Płocku. Wisła podejmie Polonię Warszawa. Spadkowicz i beniaminek sąsiadują w dolnej połowie tabeli. Kolejka potrwa od piątku do niedzieli. Zakończy się pojedynkiem Motoru Lublin ze Stalą Rzeszów. Kibice obu klubów mobilizują się przed starciem pierwszoligowców ze wschodu Polski.