Ostatnia akcja zdecydowała w meczu na dnie Fortuna I ligi

Stal Rzeszów zwyciężyła po raz pierwszy pod wodzą trenera Marka Zuba. O wygranej 2:1 z Chrobrym Głogów zdecydowało uderzenie w doliczonym czasie.

piłkarze Stali Rzeszów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów
W meczu o przełamanie Stal Rzeszów zmierzyła się z także rozczarowującym od początku sezonu Chrobrym Głogów. Wyrównana i ostra rywalizacja była wypełniona kartkami i trzymała w napięciu.

Rzeszowianie wychodzili dwa razy na prowadzenie. Po raz pierwszy przed przerwą za sprawą precyzyjnego strzału Szymona Łyczki po dograniu Bartłomieja Poczobuta. Na tego gola Chrobry odpowiedział jeszcze trafieniem powracającego na Podkarpacie napastnika Mikołaja Lebedyńskiego.

Rozstrzygnięcie nastąpiło w doliczonym czasie. Stal grała już w jedenastu przeciwko dziesięciu zawodnikom Chrobrego, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Bartosz Biel. Rzeszowianie potwierdzili przewagę liczebną w ostatniej akcji meczu. Była już 13. doliczona minuta, w której Szymon Kądziołka huknął pod poprzeczkę na 2:1 dla Stali.

Także w niedzielę Bruk-Bet Termalica Nieciecza zwyciężył 1:0 ze Zniczem Pruszków. Pomarańczowi strzelili gola beniaminkowi w 23. minucie za sprawą Artema Polarusa. Po przerwie gonienie Słoni utrudniła gościom czerwona kartka za faul taktyczny dla Wojciecha Błyszki.