Polak pokazał formę we Włoszech. Gol w drugim meczu z rzędu

Adrian Benedyczak nie przestaje strzelać na Półwyspie Apenińskim. Tym razem zawodnik Parmy Calcio otworzył wynik spotkania z Feralpisalo (2:0).

Rafał Szymański
Adrian Benedyczak w barwach Parmy YouTube / YouTube / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak w barwach Parmy
Na początku sezonu 2023/24 pochodzący z Polski napastnik zbiera bardzo dobre recenzje. Adrian Benedyczak błysnął skutecznością w spotkaniu pucharowym z Bari (3:0) i w niedzielny wieczór znowu przypomniał o sobie.

Jego Parma Calcio w pierwszej serii gier Serie B walczyła o punkty z Feralpisalo. Drużyna "Crociatich" udowodniła swoją wyższość nad beniaminkiem, a młodzieżowy reprezentant Polski był jednym z bohaterów.

Osiem minut przed końcem pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Trener Parmy do strzału wyznaczył Benedyczaka. Utalentowany napastnik podszedł do piłki i pewnym uderzeniem w lewy dolny róg skierował ją do siatki. Bramkarz Feralpisalo rzucił się w przeciwną stronę.

W 66. minucie rezultat na 2:0 dla Parmy ustalił Adrian Benabe. Miejscowi zgarnęli komplet punktów na inaugurację, co jest dobrym prognostykiem na resztę sezonu. Benedyczak przebywał na murawie do 71. minuty.

Nie brakowało głosów, że Benedyczak latem może zmienić przynależność klubową. Na ten moment 22-latek jest zawodnikiem Parmy i po udanych występach raczej nie musi martwić się o miejsce w składzie.

Parma Calcio 1913 - Feralpisalo 2:0 (1:0)
1:0 - Adrian Benedyczak (k.) 37'
2:0 - Adrian Bernabe 66'

"Lewy", to ty? Tak źle nie było od 11 lat!