Remis Warty Poznań w sparingu. Duża niespodzianka w składzie

Sezon 2023/2024 w PKO Ekstraklasie już trwa, ale Warta Poznań wciąż rozgrywa sparingi. W niedzielę zremisowała w "ogródku" z Notecią Czarnków 2:2, a w jej składzie mieliśmy sporą niespodziankę.

Szymon Mierzyński
piłkarze Warty Poznań WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
W starciu z beniaminkiem gr. 2 III ligi, trener Dawid Szulczek posłał do gry młodzież oraz zawodników, którzy dzień wcześniej przeciwko Górnikowi Zabrze (2:0) nie pojawili się na boisku wcale, bądź wystąpili w krótkim wymiarze.

Od 1. minuty zagrał również Bartłomiej Babiarz, który latem - po tym jak był piłkarzem Skry Częstochowa - zakończył karierę i został analitykiem zielonych. W niedzielę tymczasem raz jeszcze ubrał piłkarskie buty i uzupełnił skład poznańskiej ekipy.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Gospodarze szybko objęli prowadzenie za sprawą trafienia Jakuba Sangowskiego, potem dwa rzuty karne dla przyjezdnych wykorzystał Wiktor Kacprzak i w końcówce rezultat ustalił Filip Jakubowski.

Sangowski mógł mieć na koncie dublet, bowiem w 75. minucie egzekwował jedenastkę dla zielonych (podyktowaną za faul na Wiktorze Kamińskim). Jego uderzenie obronił jednak stojący między słupkami bramki gości Dawid Kołodziejczak.

Warta Poznań - Noteć Czarnków 2:2 (1:1)
1:0 - Jakub Sangowski 8'
1:1 - Wiktor Kacprzak (k.) 25'
1:2 - Wiktor Kacprzak (k.) 68'
2:2 - Filip Jakubowski 82'

W 75. minucie Jakub Sangowski (Warta Poznań) nie wykorzystał rzutu karnego (Dawid Kołodziejczak obronił).

Skład Warty Poznań: Jędrzej Grobelny - Mateusz Lechowicz, Kacper Przybyłko, Filip Jakubowski, Filip Borowski, Bartłomiej Babiarz, Jakub Paszkowski, Jakub Wajman, Jędrzej Hanuszczak, Wiktor Kamiński, Jakub Sangowski; grali także: Aleks Jechura, Szymon Rola, Filip Malchrowicz.