El. Euro: Szwajcaria prowadziła 2:0 w 90. min. Końcowy wynik to szok

Szwajcaria zgubiła pierwsze punkty w eliminacjach Euro 2024, a remis 2:2 z Rumunią jest dla niej rozczarowaniem. Również Dania nie odniosła zwycięstwa w swoim meczu, a Walia ma coraz większy problem w swojej grupie.

Mecz Ligi Narodów: Szwajcaria - Rumunia PAP/EPA / Michael Buholzer / Mecz Ligi Narodów: Szwajcaria - Rumunia
Szwajcaria grała o czwarte zwycięstwo w eliminacjach i wydawała się zmierzać po nie pewnym krokiem. Helweci grali na szczycie tabeli z Rumunią i w pierwszej połowie zapewnili sobie zaliczkę 2:0 strzałami Zekiego Amdouniego. Tym samym Szwajcaria mogła grać swobodnie po powrocie z szatni na boisko. Rumunia popisała się rewelacyjnym finiszem, ponieważ Valentin Mihaila strzelił pierwszego gola dopiero w ostatniej minucie podstawowego czasu, a do remisu 2:2 doprowadził w doliczonych minutach.

Słowenia starała się o sprawienie niespodzianki w meczu z Danią. Drużyna znad Adriatyku próbowała wykorzystać fakt, że Dania notuje gorsze wyniki na wyjazdach niż u siebie. Podopieczni Matjaza Keka objęli prowadzenie strzałem Andraza Sporara, ale nie nacieszyli się nim nawet do zakończenia pierwszej połowy meczu. Do remisu 1:1 doprowadził w 42. minucie Rasmus Hojlund i była to ostatnia zmiana wyniku w spotkaniu.

Dobrze zapowiadało się starcie Turcji z Walią, ale akurat w nim piłkarze mieli problem z przeprowadzeniem skutecznego ataku. Gospodarzom pomogła czerwona kartka, którą już w pierwszej połowie zobaczył Joe Morrell za ostre przewinienie. Walia musiała radzić sobie w dziesięciu, przez co priorytetem stało się odpieranie ataków Turcji. Nawałnica podopiecznych Stefana Kuntza dała efekt i zapewnili sobie oni zwycięstwo 2:0 w końcówce meczu.

Eliminacje Euro 2024:

Grupa B:

Irlandia - Gibraltar 3:0 (0:0) 1:0 - Michael Johnston 53' 2:0 - Evan Ferguson 59' 3:0 - Adam Idah 90'

2:1 - Manor Solomon 61'

Białoruś - Kosowo 2:1 (0:0) 1:0 - Władysław Morozow 73' 2:0 - Maks Ebong 75' 2:1 - Vedat Muriqi (k.) 87'