Wysoki wynik w el. Euro 2024. Piłkarze z PKO Ekstraklasy pomogli

Reprezentacje Finlandii, Armenii oraz Ukrainy zwyciężały w popołudniowych meczach eliminacji Euro 2024. Drużyna ze Skandynawii rozbiła 6:0 San Marino, a jednego z goli strzelił Benjamin Kallman po asyście Roberta Ivanova.

Benjamin Kallman w meczu Finlandii z San Marino PAP/EPA / Compic / Benjamin Kallman w meczu Finlandii z San Marino
Finlandia zagrała o trzecie zwycięstwo w eliminacjach z San Marino, które nie słynie z punktowania i częstego sprawiania niespodzianek. Gospodarze meczu w Helsinkach zdobyli dwubramkowe prowadzenie w pierwszej połowie, a ostatecznie wygrali 6:0. Drugi gol był w dużym stopniu dziełem zawodników znanych z PKO Ekstraklasy. Strzelił go Benjamin Kallman z Cracovii po asyście Roberta Ivanova z Warty Poznań.

Piłkarzy znanych z polskich boisk można było zobaczyć również w Erewaniu. Armenia mierzyła się z Łotwą i zdobyła gola na 1:0 krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych Wahana Biczachczjana z Pogoni Szczecin. W 35. minucie zdobył go Nair Tiknizjan i Łotwa musiała zabrać się do odrabiania strat.

Drużyna z nadbałtyckiego kraju ruszyła do ataku w przedostatnim kwadransie meczu. Trafienie Robertsa Uldrikisa nie zostało jeszcze uznane z powodu spalonego, ale w 67. minucie Łotwa doprowadziła do remisu 1:1. Ponownie nie utrzymała jednak koncentracji w doliczonym czasie i ostatnie słowo należało do Armenii. Tigran Barsegjan zapewnił gospodarzom zwycięstwo 2:1.

Ukraina zmierzyła się w słowackiej Trnavie z Maltą i nie był to prosty dla niej mecz. W pierwszej połowie nie stwarzała wielu sytuacji podbramkowych, a kiedy już miała doskonałą szansę na gola w 52. minucie, to Andrij Jarmolenko nie wykorzystał rzutu karnego. Do następnej jedenastki w 70. minucie podszedł już inny piłkarz Wiktor Cygankow i dzięki jemu strzałowi Ukraina objęła wyczekiwane prowadzenie.

Grupa D:

Armenia - Łotwa 2:1 (1:0) 1:0 - Nair Tiknizjan 35' 1:1 - Stjopa Mkrtczjan (sam.) 67' 2:1 - Tigran Barsegjan 90'

Grupa H:

Finlandia - San Marino 6:0 (2:0) 1:0 - Glen Kamara 16' 2:0 - Benjamin Kallman 39' 3:0 - Daniel Hakans 60' 4:0 - Daniel Hakans 72' 5:0 - Daniel Hakans 74' 6:0 - Teemu Pukki 76'