7. kolejka Serie A: Szczęśliwe zwycięstwo Interu, grał Augustyn

W sobotnich meczach 7. kolejki włoskiej Serie A obyło się bez niespodzianek. Inter Mediolan bardzo szczęśliwie pokonał Udinese Calcio, natomiast w pierwszym starciu AS Bari podzieliło się punktami z Catanią Calcio. Na placu gry z ławki rezerwowych pojawił się Błażej Augustyn.

Adam Kiołbasa

AS Bari - Catania Calcio 0:0

W pierwszej odsłonie przeważali gospodarze, którzy kilka razy mogli się pokusić o objęcie prowadzenia, ale goście dzielnie się bronili i w efekcie Andujar zdołał zachować czyste konto.

Po zmianie stron nadal lepsze sytuacje do zdobycia gola mieli gracze AS Bari, ale pomimo to bezbramkowy remis można uznać za sprawiedliwe rozstrzygnięcie, ponieważ więcej z gry miała Catania Calcio.

Warto odnotować, że w 87. minucie na placu gry pojawił się Błażej Augutyn.

Beniaminek odnotował już swój piąty remis w tym sezonie i w tym momencie ma na swoim koncie osiem punktów. Sycylijczycy natomiast póki co zdołali zgromadzić cztery oczka.

Bari:
Gillet, A. Masiello, Ranocchia, Bonucci, S. Masiello, Alvarez, Donati, Gazzi, E.
Rivas (90' Almiron), Kutuzov (60' Meggiorini), Barreto (76' Greco).

Catania: Andujar, Bellusci, Silvestre, Spolli, Marchese, Llama (68' Pesce), Biagianti, Izco, Ricchiuti (81' Plasmati), Mascara, Morimoto (87' Augustyn).

Żółte kartki: Marchese, Llama, Spolli, Izco, Andujar (Catania).

Sędzia: Romeo.

Inter Mediolan - Udinese Calcio 2:1 (1:1)
1:0 - Stanković 22'
1:1 - Di Natale 27'
2:1 - Sneijder 90'+3'

Inter Mediolan od początku przeważał. To podopieczni Jose Mourinho stwarzali sobie groźniejsze sytuacje podbramkowe i w 22. minucie osiągnęli swój cel. Wówczas Samuel Eto’o podał futbolówkę do Dejana Stankovicia, a ten pokonał Samira Handanovicia.

Udinese Calcio, które nastawiło się na grę z kontrataku dość szybko odpowiedziało. Już w 27. było 1:1, kiedy to po błędzie Chistiana Chivu do wyrównania doprowadził niezawodny Antonio Di Natale. Po chwili z rzutu wolnego na bramkę Handanovicia uderzał Wesley Sneijder, ale golkiper nie dał się zaskoczyć.

Jeszcze przed przerwą w znakomitej sytuacji znalazł się Sanchez, jednak nie zdołał pokonać Julio Cesara. Ostatecznie w pierwszej połowie więcej goli nie padło, a spotkanie kontuzją okupił Diego Milito.

W drugiej odsłonie nadal to Nerazzurri grali piłką, a goście się bronili i starali się kontrować. W 67. strzał Stankovicia sparował Handanović. W 86. próbował jeszcze Eto’o, ale bezskutecznie. Po drugiej stronie boiska znakomitą okazję strzelecką zmarnował lider klasyfikacji strzelców w Serie A, Di Natale.

W ostatnich sekundach rywalizacji bramkę na wagę trzech punktów dla Interu zdobył Sneijder.

Obecnie aktualni Mistrzowie Włoch mają na swoim koncie szesnaście punktów, natomiast Friuliani zdołali zgromadzić jedenaście oczek.