El. Ligi Mistrzów. Nerwówka Slovana. i Bodo/Glimt. Pewny Ferencvaros

Znamy już wszystkich uczestników II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Sporo nerwów musieli przeżyć kibice Slovana Bratysława i FK Bodo/Glimt. Problemów z wysokim zwycięstwem nie miał węgierski Ferencvarosi.

Michał Piegza
gol z meczu Ferencvaros - Toboł PAP/EPA / Tamas Kovacs / Na zdjęciu: gol z meczu Ferencvaros - Toboł
W środowych meczach rewanżowych I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów nas najbardziej interesowało spotkanie Dinama Batumi ze Slovanem Bratysława. Wszak przegrany w tego meczu miał być rywalem Lecha Poznań w II rundzie eliminacji do Ligi Konferencji.

W spotkaniu gole padały dopiero w dogrywce. Gruziński zespół prowadzenie objął w 104. minucie. Mistrzowie Słowacji wyrównali na pięć minut przed końcem. Kiedy wszyscy czekali na rzuty karne w trzeciej minucie doliczonego czasu Vladimir Weiss zdobył gola na wagę awansu Slovana.

Na środę przełożono mecz KI Klaksvik z FK Bodo/Glimt. Goście mieli problemy z dotarciem na spotkanie. Rozkojarzenie norweskiej drużyny starali się wykorzystać miejscowi, którzy prowadzili już 2:0 i byli blisko odrobienia strat z pierwszego spotkania. Ostatecznie potyczka zakończyła się wygraną gospodarzy 3:1. Dalej grają goście.

Swoją wyższość nad Tobołem Konstanaj w drugim meczu pokazał mistrz Węgier. Drużyna Ferencvarosi zwyciężyła 5:1 i pewnie zameldowała się w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów.

Wyniki rewanżowych meczów I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów:

Szachtior Soligorsk - NK Maribor 0:2 (0:1)
0:1 - Baturina 12'
0:2 - Baturina 56'

W pierwszym meczu: 0:2.
Awans: NK Maribor.

Ferencvarosi TC - Toboł Kostanaj 5:1 (3:1)

Awans: Ferencvarosi.

Dinamo Batumi - Slovan Bratysława 1:2 (0:0, 0:0)

Awans: Pjunik Erywań

Linfield FC - New Saints FC 2:0 (1:0, 0:0)
1:0 - Mulgrew 90+4'
2:0 - Devine 95'

W pierwszym meczu: 0:1.
Awans: Linfield FC.

Wstyd, hańba, kompromitacja w Baku! Koniec marzeń Lecha Poznań o Lidze Mistrzów!