Nikt nie dorównał polskim zespołom w eliminacjach LKE

Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin zdobyły trzybramkową zaliczkę w dwumeczach z Akademiją Pandev i KR Reykjavik (4:1). W pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy żaden klub nie ma lepszej sytuacji przed rewanżem.

radość piłkarzy Pogoni Szczecin PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: radość piłkarzy Pogoni Szczecin
Pięć goli padło w czwartek nie tylko w Szczecinie i Gdańsku, ale również w gruzińskim Tbilisi. Dinamo dwukrotnie obejmowało prowadzenie, ale ostatecznie zostało pokonane 2:3. Estoński Paide Linnameeskond, czyli znajomy Śląska Wrocław z poprzedniego sezonu, odwrócił wynik uderzeniami Ebrihy Singateha i Kristofera Pihta w ostatnich 10 minutach podstawowego czasu.

B36 Torshavn, którego piłkarzem jest Michał Przybylski, przegrał na wyjeździe 0:2 z bośniackim Boracem Banja Luka . Posiadający farerskie i polskie obywatelstwo piłkarz wyszedł w podstawowym składzie i był na boisku do 85. minuty. Oba gole padły, kiedy Przybylski był jeszcze w jedenastce B36 Torshavn. Przed przerwą Borac objął prowadzenie dzięki strzałowi Benjamina Tatara, a drugiego gola dołożył Nedeljko Piscević.

Gibraltarski debiutant FC Magpies przywitał się z pucharami zwycięstwem 2:1 z Crusaders FC. Nie był faworytem, mimo to zagrał bardzo skutecznie. Trzy uderzenia celne pozwoliły zdobyć dwa gole w rywalizacji z północnoirlandzkim przeciwnikiem. W czwartek zagrał też Sfantu Gheorghe, czyli niedawny sparingpartner Legii Warszawa. Nie zanosi się na jego długą przygodę w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, ponieważ przegrał w roli gospodarza 1:2 ze słoweńskim NS Mura.