Pierwszy raz Hiszpanów. Szwajcarzy szurają po dnie

Dopiero przy trzeciej próbie Hiszpanom udało się odnieść pierwsze zwycięstwo w Lidze Narodów. Drużyna Lusia Enrique pokonała 1:0 Szwajcarię, która przegrywa jak na razie wszystko.

Michał Piegza
Hiszpanie cieszą się z gola PAP/EPA / LAURENT GILLIERON / Na zdjęciu: Hiszpanie cieszą się z gola
Z niedosytem dwie pierwsze kolejki kończyły obie drużyny. Szwajcarzy dwa spotkania przegrali, natomiast Hiszpanie zremisowali.

Potyczkę w Genewie dobrze rozpoczęli wybrańcy Luisa Enrique, którzy od początku ruszyli na rywala. W 13. minucie padł gol. Źle zachowała się obrona Helwetów przed własnym polem karnym. Piłkę przejęli goście. Po chwili Marcos Llorente dograł do Pablo Sarabii, a ten z kilku metrów uderzył nie do obrony.

Prowadząc przyjezdni nie oddawali pola bezradnym Helwetom. Sami jednak nie kreowali sobie zbyt wielu okazji. Gospodarze w 1. połowie stworzyli sobie dwie szanse. Najpierw Breel Embolo uderzył z kilku metrów w okolice bocznej siatki, a w końcówce 1. części Eray Coemert głową pomylił się o pół metra.

Po zmianie stron Szwajcarzy starali się zaatakować. Helweci zaczęli grać szybciej, goście musieli być czujniejsi w defensywie. Jednak przewaga gospodarzy nie miała przełożenia na stwarzane szanse.

Hiszpanie byli świadomi faktu, że prowadzą tylko jedną bramką. Stąd też goście w końcu oddalili grę od okolic własnego pola karnego. Po przerwie brakowało groźnych okazji.

W końcowych minutach drużyna Enrique nie pozwoliła gospodarzom na zbyt wiele. Jedynie w 87. minucie błąd popełnił Unai Simon. Do pustej bramki z ok. 35 metrów uderzał Breel Embolo, ale przestrzelił.

Ostatecznie Hiszpania bez większych problemów dowiozła do końca skromne prowadzenie i mogła się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w trzeciej edycji Ligi Narodów. Szwajcarzy są coraz bliżej spadku z Dywizji A.

Szwajcaria - Hiszpania 0:1 (0:1)

0:1 - Pablo Sarabia 13'

Szwajcaria: Yann Sommer - Silvan Widmer, Eray Comert, Manuel Akanji (79' Fabian Frei), Ricardo Rodriguez (89' Djibril Sow) - Remo Freuler, Michel Aebischer (63' Noah Okafor), Granit Xhaka - Xherdan Shaqiri (79' Haris Seferović), Steven Zuber (63' Renato Steffen).

Hiszpania:  Unai Simon - Cesar Azpilicueta, Diego Llorente, Pau Torres, Jordi Alba -  Gavi (73' Koke), Marcos Llorente (80' Carlos Soler), Sergio Busquets - Pablo Sarabia (62' Dani Olmo), Alvaro Morata (73' Marco Asensio), Ferran Torres.

Żółte kartki: Shaqiri, Akanji, Sow, Seferović (Szwajcaria).

Sędzia: Serdar Gozubuyuk (Holandia).