Liga Narodów. Kolejne rozczarowanie Francuzów

Źle w rozgrywki Ligi Narodów weszli mistrzowie świata Francuzi. Po porażce w pierwszym meczu, w drugim tylko zremisowali z Chorwacją 1:1, tracąc gola w końcówce.

Michał Piegza
Christopher Nkunku (przy piłce) i Domagoj Vida (z lewej) Getty Images / Jurij Kodrun / Na zdjęciu: Christopher Nkunku (przy piłce) i Domagoj Vida (z lewej)
W 1. kolejce Ligi Narodów Chorwaci i Francuzi przegrali swoje mecze. Druga porażka w krótkim czasie stawiałaby obydwa zespoły w trudnej sytuacji już na starcie trzeciej edycji rozgrywek.

Po spokojnym początku piłkarze w końcu zaczęli kreować okazje bramkowe. W 7. minucie po dograniu z rzutu rożnego w bramkę nie trafił Lovro Majer. Z kolei w 18. minucie do strzału z pola karnego doszedł Ante Budimir, przymierzył jednak dokładnie tam, gdzie stał bramkarz mistrzów świata.

Po dwóch kwadransach piłka znalazła się w bramce wicemistrzów świata, jednak po analizie VAR okazało się, że strzelec Christopher Nkunku był na spalonym.

W końcówce 1. połowy więcej z gry mieli Francuzi, ale do przerwy gola nie zdobyli. Udało im się to siedem minut po zmianie stron. Dogranie Wissama Ben Yeddera w sytuacji sam na sam strzałem z pola karnego wykończył Adrien Rabiot.

Po stracie gola Chorwaci nie potrafili zagrozić Francuzom. Gospodarze przeprowadzali zmiany, ale niewiele one wnosiły. Wicemistrzowie świata nie potrafili odrobić strat. Okazję miejscowi stworzyli sobie dopiero w 71. minucie. Wówczas uderzenie Luki Modricia obronił Mike Maignan.

W końcówce gospodarzom udało się wyrównać. W 83. minucie sędzia podyktował dla Chorwatów rzut karny, który na gola zamienił Andrej Kramarić. W emocjonujących ostatnich minutach więcej goli już nie padło.

Chorwacja - Francja 1:1 (0:0)
0:1 - Adrien Rabiot 52'
1:1 - Andrej Kramarić (k.) 83'

Chorwacja: Dominik Livaković - Josip Juranović, Martin Erlic, Domagoj Vida, Borna Barisić - Luka Modrić (79' Luka Sucić), Marcelo Brozović, Mateo Kovacić (79' Nikola Vlasić) - Lovro Majer (62' Mario Pasalić), Ante Budimir (69' Andrej Kramarić), Josip Brekalo (63' Mislav Orsić).

Francja: Mike Maignan - Benjamin Pavard, Presnel Kimpembe, William Saliba, Lucas Digne - Matteo Guendouzi, Aurelien Tchouameni (62' Boubacar Kamara) - Adrien Rabiot, Christopher Nkunku, Moussa Diaby (79' Jonathan Clauss) - Wissam Ben Yedder (62' Antoine Griezmann).

Żółte kartki: Vida (Chorwacja) oraz Kimpembe (Francja)

Sędzia: Marco Guida (Włochy).