Zespół Slaughtera już trzeci w tabeli

Po pokonaniu Pinaru Karsiyaki Izmir, Banvit BC awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Ekipa A.J. Slaughtera zwycięstwo zapewniła sobie dopiero w ostatnich minutach meczu.

Karol Wasiek

Niedzielne spotkanie nie układało się po myśli gospodarzy. Przed czwartą kwartą Pinar Karsiyaka Izmir, były rywal Stelmetu BC Zielona Góra w Eurolidze, prowadził różnicą sześciu punktów i był na najlepszej drodze do odniesienia ósmej wygranej w rozgrywkach.

Ostatnią odsłonę Banvit BC wygrał jednak aż 30:19 i ostatecznie pokonał gości z Izmiru 83:78. Liderem gospodarzy w tym spotkaniu był Courtney Fortson, który zdobył 27 punktów (4/8 za dwa, 2/5 za trzy, 13/16 za jeden). 23 oczka dorzucił z kolei Adrien Moerman.

Osiem punktów uzyskał A.J. Slaughter, reprezentant Polski. Gracz zanotował także pięć zbiórek i cztery asysty.

Dla Banvitu BC była to ósma wygrana w rozgrywkach. Zespół z bilansem 8:4 zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Pinar jest szósty.