Serbki mistrzyniami Europy!

Serbskie koszykarki zostały w niedzielę po raz pierwszy w historii mistrzyniami Europy. Serbki w finale EuroBasketu na Węgrzech i w Rumunii pokonały Francuzki 76:68.

Rafał Malinowski
Francuzki weszły bardzo dobrze w mecz i wygrały pierwszą kwartę różnicą siedmiu punktów. Później na parkiecie dominowały już tylko Serbki, które wyszły na prowadzenie pod koniec drugiej odsłony spotkania. Świetnie na parkiecie radziły sobie Ana Dabovic (25 "oczek") i Sonja Petrovic (22), które zdobyły grubo ponad połowę punktów całej drużyny. W połowie ostatniej kwarty Serbia uzyskała kilkupunktową przewagę, której nie oddała już do samego końca.
Ana Dabovic została wybrana MVP węgiersko - rumuńskiego turnieju. W najlepszej piątce mistrzostw Europy, oprócz Dabovic, znalazły się Sandrine Gruda (Francja), Alba Torrens (Hiszpania), Sonja Petrovic (Serbia) i Celine Dumerc (Francja).Skrót finału:

Serbia - Francja 76:68 (15:22, 18:10, 20:17, 23:19)