Świetny siódmy, decydujący mecz w NBA. Wielki powrót Cleveland Cavaliers

Cleveland Cavaliers grają dalej! Drużyna z Ohio w decydującym o losach serii spotkania zanotowała kapitalny powrót, wygrywając ostatecznie stosunkowo wysoko, bo 106:94.

Patryk Pankowiak
koszykarze Orlando Magic i Cleveland Cavaliers Getty Images / Jason Miller / Na zdjęciu: koszykarze Orlando Magic i Cleveland Cavaliers
Ale to nie był łatwy mecz dla Kawalerzystów. Wręcz przeciwnie. Jeszcze na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Orlando Magic prowadzili bowiem aż 49:31. Obydwie drużyny dzieliło 18 punktów.

Gospodarze potrafili jednak wrócić w kapitalnym stylu. Wygrali trzecią kwartę 33:15 i przejęli kontrolę nad meczem, aby ostatecznie triumfować 106:94 i zapewnić sobie grę w drugiej rundzie fazy play-off.

Donovan Mitchell w 45 minut rzucił 39 punktów, do których dodał dziewięć zbiórek. Trafił 11 na 27 prób z pola, w tym 15 na 17 wolnych. Caris LeVert dorzucił 15 oczek.

Magic rzucali z fatalnym skutkiem. Osiągnęli tylko 34 proc. w próbach z gry i popełnili dużo, bo 17 strat. Sami Jalen Suggs i Paolo Banchero zgubili po pięć piłek. Banchero robił, co mógł, bo rzucił 38 punktów i zebrał 16 piłek, ale to nie wystarczyło.

Cavaliers w półfinale Konferencji Wschodniej zmierzą się pierwszymi po sezonie zasadniczym Boston Celtics.