Bieg 15
37
5 : 1
35

Okoniewski wygrał start i pognał do mety po trzy punkty. Gollob na pierwszym kółku uporał się z torunianami, ale musiał bronić się przed atakami Holdera.

Bieg 14
32
3 : 3
34
Paweł Przedpełski Rezerwa zwykła za Adrian Miedziński
3

Przedpełski na pierwszym okrążeniu odparł atak Buczkowskiego, a następnie powiększał przewagę nad rywalami. Łaguta pod koniec drugiego kółka minął Doyle'a, następnie przedarł się przed "Buczka" i do końca atakował Przedpełskiego.

Bieg 13
29
3 : 3
31
0

Łaguta na wejściu w drugi łuk odparł atak Jeleniewskiego, a następnie atakował Buczkowskiego. "Grisza" napędzał się pod bandą i na drugim okrążeniu był już przed Buczkowskim. Przerwa na kosmetykę toru.

-> SPAR Falubaz chciał złożyć protest. "To nie pachniało jak metanol"

Bieg 12
26
3 : 3
28

Okoniewski na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził Doyle'a, a pod koniec pierwszego okrążenia przemknął obok Przedpełskiego i powiększał przewagę nad rywalami.

Bieg 11
23
3 : 3
25

Torunianie wygrali start i świetnie rozegrali pierwszy łuk. Jednak na drugim łuku Gollob pojechał pod bandą i wyprzedził Gomólskiego. Następnie zawodnika KS Toruń atakował Łaguta, który minął go na drugim łuku trzeciego okrążenia.

Na drugim wirażu ponownie lądują petardy. Na szczęście były to tylko jednostkowe przypadki.

Bieg 8
20
3 : 3
22

Świetny bieg w wykonaniu Łaguty! Rosjanin dobrze wystartował, ale na pierwszym wirażu podniosło mu motocykl i spadł na ostatnie miejsce. Młodszy z braci Łagutów rzucił się w pogoń za rywalami, najpierw minął Łęgowika, a potem jadąc na drugim łuku pod samą bandą na drugim kółku wyprzedził Doyle, a na na kolejnym okrążeniu z łatwością minął Gomólskiego!

Bieg 7
17
1 : 5
19

Łaguta na wejściu w pierwszy łuk założył się na Jeleniewskiego i pognał do mety po trzy punkty. Na drugim wirażu Jeleniewski popełnił błąd, z trudem opanował motocykl i spadł na koniec stawki. Do końca Gollob atakował Przedpełskiego.

Bieg 6
16
1 : 5
14

Holder prowadził od startu do mety, na pierwszym łuku na drugie miejsce przedarł się Nowak. Na następnym okrążeniu z młodzieżowcem grudziądzkiego klubu uporał się Miedziński. Po problemach na początku wyścigu w pogoń za Miedzińskim rzucił się Łaguta, ale nie zdołał go dogonić. Przerwa na kosmetykę toru.

-> O lidze dwóch prędkości, mesjaszu speedwaya, Nickim Pedersenie, zwycięskim luzie i nie tylko - najnowszy tekst od Grzegorza Drozda

Bieg 5
15
3 : 3
9

Dobry start Doyle'a, ale na pierwszym łuku szarpnęło jego motocyklem i stracił pierwszą pozycję. Wykorzystał to Gomólski, który ściął do krawężnika i przez chwilę był pierwszy, ale szybko minął go Okoniewski, a następnie Doyle. Z Gomólskim walkę o punkt stoczył Buczkowski, ale zawodnik gości uporał się z rywalem.

Bieg 3
12
5 : 1
6

Lepiej spod taśmy wyszli grudziądzanie, ale na przeciwległej prostej Buczkowskiego minął Holder. "Buczek" już na drugim wirażu odzyskał drugą pozycję. Niezagrożone zwycięstwo Okoniewskiego. Miedziński nie liczył się w stawce. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Sprawdź swoją wiedzę! Rozwiąż nasz quiz żużlowy!

Bieg 2
7
2 : 4
5

Torunianie wygrali start, ale Fajfer na pierwszym łuku pojechał zbyt szeroko i spadł na koniec stawki. Na wyjściu z pierwszego łuku drugiego okrążenia Fajfer wykorzystał błąd Łęgowika i przedarł się na trzecią pozycję, a następnie atakował Nowaka. Przedpełski wygrał z dużą przewagą.

Bieg 1
5
5 : 1
1

W powtórce Jeleniewski na pierwszym łuku zamknął Doyle. Gollob na drugim wirażu pojechał po szerokiej i wyprzedził Australijczyka. Doyle próbował odzyskać drugą lokatę, ale nie znalazł sposobu, by minąć rywala.

Ostra walka na łokcie w pierwszy łuk między Jeleniewskim i Gomólski. Zawodnik MRGARDEN GKM Grudziądz zanotował niegroźny upadek. Powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie.

16:57 - koniec prezentacji. Na trybunach około 6 tysięcy kibiców.

16:48 - zawody rozegrane zostaną według I zestawu startowego.

16:47 - na stadionie w Grudziądzu rozpoczęła się prezentacja.

16:39 - koniec próby toru.

16:32 - trener Kempiński na próbę toru wysłał Golloba i Buczkowskiego.

16:30 - rozpoczęła się próba toru. Ze strony torunian udział w niej biorą Miedziński i Holder.

16:12 - na niecałą godzinę przed rozpoczęciem meczu na trybunach jest ponad 2 tysiące kibiców. W gronie tym jest sporo fanów z Torunia.

16:05 - składy potwierdzone. W obu zespołach nie doszło do żadnych zmian.

16:03 - w Grudziądzu piękna, słoneczna pogoda. Gospodarze tradycyjnie przygotowali bardzo twardą nawierzchnię. Obie ekipy mają za sobą już obchód toru.

W pierwszym meczu KS Toruń wygrał 59:31

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

Bieg 4

W powtórce gospodarze wygrali start. Fajfer na trzecim okrążeniu minął Łęgowika. Pewne zwycięstwo młodszego z braci Łagutów.

Łęgowik na przeciwległej prostej minął Grigorija Łagutę. Rosjanin na wejściu w drugi łuk podjechał pod juniora gospodarzy, a ten zanotował upadek. Z powtórki wykluczony został Rosjanin. Na tor wyjechała karetka, Łęgowik po dłuższej chwili wstał z toru i o własnych siłach udał się do parku maszyn.

Tuż przed godziną 18:00 prąd był już na stadionie. Z awarią uporała się również ekipa telewizyjna.

Na stadionie w Grudziądzu jest problem z elektrycznością. Trwają prace nad usunięciem usterki.

Bieg 9

W powtórce Gollob wygrał start i nie dał torunianom żadnych szans. Były mistrz świata wygrał z dużą przewagą.

Na pierwszym wirażu upadek zaliczył Jeleniewski, który został wykluczony z powtórki. "Jeleń" o własnych siłach udał się do parku maszyn. Zawodnik narzeka na ból barku.

Bieg 10

Świetny start Okoniewskiego, który na wyjściu z pierwszego łuku już miał kilka metrów przewagi nad rywalami. Za jego plecami trwała fantastyczna walka o dwa punkty pomiędzy Buczkowskim i Łagutą. Zawodnicy zamieniali się pozycjami, ale górą był "Buczek".

Po raz drugi w Grudziądzu nastąpiła awaria elektryczności. Trwa przerwa w zawodach. O godzinie 19:13 prąd wrócił na stadion, ale ponownie trzeba było oczekiwać na gotowość ekipy telewizyjnej. Przerwę wykorzystano na kosmetykę toru. W przerwie kibice z drugiego łuku rzucali na tor petardy hukowe.

Fajfer na pierwszym łuku odparł atak grudziądzan, ale na drugim łuku pod samą bandą Buczkowski minął juniora KS Toruń. Na pierwszym łuku drugiego okrążenia "Buczek" zaliczył groźny upadek. Z powtórki wykluczony został Fajfer, który uderzył w motocykl Buczkowskiego. Na szczęście grudziądzanin o własnych siłach udał się do parku maszyn.

-> Zobacz galerię z pięknymi podprowadzającymi!