Bartosz Zmarzlik szóstym polskim zwycięzcą SGP. Polacy gonią Duńczyków

Maciej Kmiecik
Krzysztof Kasprzak w Daugavpils wygrał swoje drugie Grand Prix w karierze, stając na podium obok najbardziej doświadczonych i utytułowanych uczestników cyklu - Nickiego Pedersena i Grega Hancocka

Krzysztof Kasprzak - 2 zwycięstwa

Krzysztof Kasprzak jedzie obecnie sezon życia. Gdyby nie feralna kontuzja w Landshut, walczyłby pewnie w tytuł mistrza świata. Pomimo absencji w Tampere i zerowej zdobyczy w Malilli, Polak w dalszym ciągu liczy się w walce o jeden z medali.

"KK" po raz pierwszy na podium Grand Prix stanął 8 września 2007 roku w Bydgoszczy, kiedy to zajął drugie miejsce. Później jeszcze czterokrotnie stawał na "pudle", w tym na inaugurację sezonu 2014 w Auckland. Pierwszego triumfu w karierze doczekał się w Bydgoszczy, kiedy w fantastycznym stylu wygrał Grand Prix Europy.
Polak sukces ten powtórzył podczas Grand Prix Łotwy. W turnieju przełożonym z Rygi do Daugavpils - pomimo fatalnego wypadku na początku zawodów - jeździł wybornie i zasłużenie wygrał. Kasprzak osiem razy w 27 turniejach jechał w wielkich finałach. Jak już znajdzie się w decydującym wyścigu, zawsze staje na podium. W tym sezonie "KK" pokonał już kilka barier. Wygrał swoje pierwsze zawody Grand Prix, był po raz pierwszy liderem cyklu, został indywidualnym mistrzem Polski. Pora na pierwszy medal IMŚ.