Żużel. Amerykanie wyłonili reprezentantów na el. GP 2022. Max Ruml bezbłędny w Perris

Max Ruml i Broc Nicol będą reprezentować Stany Zjednoczone w rundach kwalifikacyjnych Grand Prix 2022. Zajęli dwie czołowe lokaty podczas turnieju krajowego w Perris. Na 14. miejscu zmagania ukończyła jedyna kobieta w stawce - Sara Cords.

Mateusz Kozanecki
Max Ruml na prowadzeniu WP SportoweFakty / Eddie Phillips / Na zdjęciu: Max Ruml na prowadzeniu
Do rywalizacji przystąpiło aż 23 zawodników. Dziewięciu z nich rywalizowało w kwalifikacjach o dwa miejsca w turnieju głównym. W tej rywalizacji najlepszy był Michael Wells przed Sarą Cords.

W turnieju głównym zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był Max Ruml. 23-latek wywalczył komplet punktów i zaliczył awans do przyszłorocznych rund kwalifikacyjnych, które odbędą się w Europie.

O Grand Prix 2022 powalczy także Broc Nicol, który w sobotnich zawodach w Perris zanotował drugą pozycję.

Na 11. miejscu krajowe eliminacje ukończył Eddie Castro, który pokonał raka i świętował niedawno jubileusz 40-lecia startów (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ). Czternasta była z kolei jedyna kobieta w stawce Sara Cords.

RK IMŚ odbędą się pod koniec maja przyszłego roku na torach w Abensbergu, Glasgow, Lamothe-Landerron i Gorican. Po czterech najlepszych zawodników z każdego turnieju awansuje do Grand Prix Challenge - te zawody przeprowadzone zostaną 21 sierpnia w Żarnovicy.