Antonio Lindbaeck z dziką kartą na GP Skandynawii

25 lipca na G&B Arena w Malilli rozegrany zostanie turniej o Grand Prix Skandynawii. Dziką kartę na te zawody otrzymał Antonio Lindbaeck, który niedawno wraz z reprezentacją zdobył złoty medal DPŚ.

Wojciech Ogonowski

Rezerwowymi w Malilli będą Linus Sundstroem oraz Peter Ljung. Zawody sędziował natomiast będzie Brytyjczyk Craig Ackroyd. W przeszłości Antonio Lindbaeck przez kilka sezonów ścigał się już w cyklu Grand Prix. Najlepiej spisywał się w 2012 roku, kiedy w klasyfikacji końcowej uplasował się na siódmym miejscu, a w drugiej części sezonu wygrał dwa turnieje - w Terenzano i w Toruniu.

Przypomnijmy, iż nim rozegrany zostanie turniej w Szwecji, żużlowcy rywalizować będą w Cardiff (4 lipca). Tam z dziką kartą pojedzie Craig Cook. Swój pierwszy turniej w GP w tym sezonie zaliczy również Peter Kildemand, który zastąpi kontuzjowanego Jarosława Hampela.