Martin Vaculik zwyciężył w Opolu!

Triumfem Martina Vaculika zakończyła się "Opolska Karolinka". Tuż za Słowakiem w klasyfikacji końcowej uplasował się Nicki Pedersen. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Buczkowski.

Mateusz Domański
Punktacja indywidualna: 1. Martin Vaculik - 10+1. miejsce w finale (3,3,2,2) 2. Nicki Pedersen - 6+2. miejsce w finale (1,2,1,2) 3. Krzysztof Buczkowski - 7+3. miejsce w finale (0,2,2,3) 4. Andrzej Lebiediew - 6+4. miejsce w finale (2,2,1,1) 5. Emil Sajfutdinow - 11 (3,3,2,3) 6. Sebastian Ułamek - 9 (3,3,3,0) 7. Artiom Łaguta - (2,3,3,w) 8. Tomasz Gollob - (3,2,2,0) 9. Peter Kildemand - (1,u,0,3) 10. Artur Czaja 4 (0,2,1,1) 11. Joel Andersson 3 (0,1,1,1) 12. Kenny Wennerstam 2 (1,1,0,0) 13. Emil Grondal 1 (1,0,0,0)
Bieg po biegu: 1. Gollob, Lebiediew, Wennerstam, Czaja 2. Ułamek, Gollob, Kildemand, Buczkowski 3. Ułamek, Czaja, Pedersen, Andersson 4. Vaculik, Pedersen, Wennerstam, Kildemand (u) 5. Ułamek, Łaguta, Grondal, Wennerstam 6. Sajfutdinow, Gollob, Pedersen, Grondal 7. Sajfutdinow, Buczkowski, Andersson, Wennerstam 8. Vaculik, Buczkowski, Czaja, Grondal 9. Łaguta, Sajfutdinow, Czaja, Kildemand 10. Kildemand, Lebiediew, Andersson, Grondal 11. Łaguta, Vaculik, Andersson, Gollob 12. Sajfutdinow, Vaculik, Lebiediew, Ułamek 13. Buczkowski, Pedersen, Lebiediew, Łaguta (d4)

1. Półfinał
Vaculik, Lebiediew, Ułamek, Gollob

2. Półfinał

Pedersen, Buczkowski, Łaguta, Sajfutdinow (ns)

Finał
Vaculik, Pedersen, Buczkowski, Lebiediew

Emil Sajfutdinow nie ukończył zawodów w Opolu. "Bark po kontuzji szybko się męczy"