Stolica rządzi - podsumowanie sezonu w Słowenii

W rozgrywanych w 2008 roku Mistrzostwach Słowenii prym wiedli zawodnicy z Lublany. Żużlowcy ze stolicy zgarnęli dwa złote medale. Jedynie w rywalizacji juniorów triumfował jeździec AMD Krsko.

Dawid Cysarz

Tytuł Drużynowego Mistrza Słowenii wywalczył zespół AMTK Lublana. Matej Zagar, Jernej Kolenko i Maks Gregoric wyprzedzili zawodników z Krsko i Lendavy.

Najlepszym żużlowcem w kraju został Matej Zagar. Drugi był doświadczony Izak Santej, dla którego był to już dziesiąty tytuł wicemistrzowski. Na najniższym stopniu podium stanął Denis Stojs. Kontuzja wyeliminowała z rywalizacji Jerneja Kolenkę, który po dwóch rundach rozgrywek był liderem klasyfikacji generalnej.

Wśród juniorów najlepszy okazał się Aleksander Conda. 18-letni zawodnik niedawno podpisał kontrakt z drugoligowym KSM-em Krosno. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Matica Voldriha, a trzeci był obrońca tytułu Matija Duh.