Kibice Speedway Wandy wysłali zarządowi Ostrovii "prezent"

Przerwany z powodu awarii oświetlenia finałowy mecz PLŻ2 w Ostrowie Wielkopolskim wciąż wywołuje wiele kontrowersji. Kibice Speedway Wandy Instal Kraków wysłali włodarzom Ostrovii specjalny "prezent".

Łukasz Witczyk
Przypomnijmy, że rewanżowy finałowy mecz Polskiej 2. Ligi Żużlowej został przerwany po sześciu biegach. Powodem takiej decyzji sędziego była awaria oświetlenia na Stadionie Miejskim. Jej przyczyną było uszkodzenie linii kablowej znajdującej się kilkadziesiąt centymetrów pod ziemią. Po 80 minutach prób wyeliminowania usterki spotkanie zostało zakończone. Ostrowianie prowadzili wówczas 21:15. Kilka dni po meczu fani Speedway Wandy Instal Kraków wysłali zarządowi klubu z Ostrowa specjalny "prezent".
Awaria oświetlenia na ostrowskim stadionie wywołała wiele kontrowersji. Goście zarzucali iż było to celowe działanie gospodarzy, którzy odpierali te zarzuty. Paweł Sadzikowski otwarcie mówił, że usterka dotyczyła tylko terenu obiektu Ostrovii. Z kolei Mirosław Wodniczak zapewniał, że "awaria była głębsza i nie dotyczyła tylko stadionu".

Główna Komisja Sportu Żużlowego ustaliła, że mecz pomiędzy MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovią i Speedway Wandą Instal rozegrany zostanie 16 października. Wciąż trwa postępowanie w sprawie wydarzeń, które w niedziele miały miejsce w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: Kibice Wandy Kraków

Przesyłka dla zarządu ostrowskiego klubu / fot. infostrow.pl Przesyłka dla zarządu ostrowskiego klubu / fot. infostrow.pl