Miśkowiak wygrał 16-Lapper

Zwycięstwem Roberta Miśkowiaka zakończył się turniej 16-Lapper, który w czwartek rozegrano na torze w Ipswich. Drugie miejsce zajął Troy Batchelor, a na najniższym stopniu podium stanął Adam Shields.

Dawid Cysarz

Drugi z reprezentantów Polski - Dawid Stachyra ukończył wyścig finałowy na czwartej pozycji i w całych zawodach został sklasyfikowany na takim samym miejscu.

W fazie zasadniczej turnieju odbyło się 12 wyścigów - każdy zawodnik odjechał po cztery biegi. Następnie odbył się wielki finał z udziałem ośmiu żużlowców. Rywalizowano na dystansie aż 16 okrążeń - jeźdźcy musieli doczepić do motocykli dodatkowe baki na metanol. Najlepsza czwórka po rundzie zasadniczej otrzymała dodatkowo po dwa punkty. W finale zwyciężył Robert Miśkowiak, który otrzymał za to aż 14 punktów. Zawodnicy z kolejnych miejsc dostali dwa oczka mniej.

W biegu finałowym upadek zanotowali Rory Schlein i Oliver Allen. Brytyjczyk z decydującego wyścigu został wykluczony, a powtórkę rozegrano na dystansie dziewięciu okrążeń.