Finał DPŚ: Polacy odzyskują złoty medal!

Z powodu silnych opadów deszczu finał Drużynowego Pucharu Świata w Lesznie został przerwany po 19. biegu, jednak później został kontynuowany. Ostatecznie zwyciężyli zawodnicy Polski (44 pkt), przed Australijczykami (43), Szwedami (36) i Rosjanami (35).

Paweł Zeller

Pierwotnie finał Drużynowego Pucharu Świata miał się odbyć w sobotę. Na przeszkodzie stanął deszcz, który silnie padał. Sprawiło to, że tor na leszczyńskim stadionie nie nadawał się do jazdy. Ostatecznie podjęto decyzję, że zawody zostaną rozegrane w niedzielę o godzinie 11. Niedzielny turniej rozpoczął się dobrze dla Polaków, jednak z biegiem czasu do głosu coraz bardziej dochodzili Australijczycy. Po biegu 19. nad stadionie w Lesznie ponownie mocno się rozpadało. Zawody zostały ostatecznie przerwane na ponad godzinę, jednak później kontynuowane. W ostatnim biegu Polacy zapewnili sobie zwycięstwo po doskonałej jeździe Tomasza Golloba.

W polskiej drużynie świetne zawody odjechał Jarosław Hampel, który zdobył 18 punktów i był motorem napędowym naszej reprezentacji. Słabszy występ zaliczył natomiast kapitan naszej kadry, Tomasz Gollob, który zdobył 6 punktów, jednak w ostatnim biegu zapewnił on Polakom zwycięstwo w DPŚ. W ekipie Australii bardzo dobre zawody zaliczyli Leigh Adams, Chris Holder i Jason Crump. Nieco słabiej pojechali pozostali zawodnicy reprezentacji Australii.

W drużynie Szwecji dobrze wypadli szczególnie Fredrik Lindgren i Andreas Jonsson. Reszta szwedzkiej ekipy dorzuciła bardzo ważne punkty, które pozwoliły reprezentacji Trzech Koron na zajęcie trzeciego miejsca w finale DPŚ. Ostatnie miejsce w niedzielnych zawodach zajęli Rosjanie, jednak i ta drużyna walczyła jak równy z równym z bardziej faworyzowanymi zespołami. Jak można było się spodziewać, liderem reprezentacji Rosji został Emil Sajfutdinow, zdobywca 18 punktów.