250 minut i historyczna wygrana Holty

Rune Holta po raz pierwszy w karierze wygrał turniej Grand Prix. W sobotę po długich zawodach odniósł zwycięstwo w Grand Prix Szwecji w Goeteborgu. Drugie miejsce zajął Fredrik Lindgren, który zgromadził więcej punktów niż Holta. Trzeci był Nicki Pedersen, który umocnił się na czele klasyfikacji generalnej GP.

Rafał Malinowski

W półfinale odpadł Tomasz Gollob, a trzeci Polak - Krzysztof Kasprzak zawalił początek zawodów i mimo dobrej końcówki nie był w stanie awansować do czołowej ósemki.

Grand Prix Skandynawii było rozgrywane na koszmarnym torze. W wyniku upadków kontuzji doznali Niels Kristian Iversen i Andreas Jonsson. Szwed awansował do półfinału, ale nie stanął pod taśmą w 21. wyścigu. Z kolei Iversen zaczął zawody od 2. miejsca, ale już w swoim drugim starcie doznał urazu obojczyka.

W wyścigu finałowym Holta popisał się niesamowitą akcją - przedarł się z ostatniego miejsca na pierwsze.

Na czele klasyfikacji generalnej GP umocnił się Pedersen, który nad drugim Gollobem ma już 10 pkt. przewagi. Na trzecie miejsce w "generalce" wskoczył Lindgren, który co prawda nie wygrał w Goeteborgu, ale zdobył aż 22 punkty, co jest najlepszym wynikiem w tym roku w elitarnym cyklu. Holta zajmuje 9. miejsce, a Kasprzak 15. "Kasper" w trzech turniejach zgromadził mniej punktów niż Jarosław Hampel, który raz wystartował z dziką kartą.