Żużel. Zawodnik Polonii pogodził faworytów. Znamy Duńczyków, którzy powalczą o SEC i SGP

Andreas Lyager triumfował we wtorkowy wieczór w Vojens w duńskich eliminacjach SEC i SGP. Zawodnik Slangerup Speedway Klub wywalczył trzynaście punktów i pogodził faworytów imprezy.

Konrad Cinkowski
 Andreas Lyager WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Andreas Lyager
Szesnastu zawodników stanęło we wtorek do rywalizacji o cztery miejsca premiowane awansem do kwalifikacji do TAURON SEC oraz Speedway Grand Prix. W porównaniu do pierwotnej obsady doszło do zmiany, bowiem wycofał się z zawodów Patrick Hansen, a jego miejsce zajął Bastian Pedersen.

Z numeru siedemnastego zrezygnował Kenneth Kruse Hansen, wobec czego gospodarze musieli powołać dwóch nowych rezerwowych.

Do Vojens nie przyjechali ci, którzy w tym roku będą rywalizować o medale mistrzostw świata i Europy, czyli Leon Madsen oraz Mikkel Michelsen. Ze swojego prawa o powrót na międzynarodowe salony zrezygnował również Nicki Pedersen.

Tym samym faworytem zawodów był Anders Thomsen, którego głównym celem na ten rok jest powrót do Grand Prix 2025.

Turniej rozpoczął się fatalnie, bo od upadku Nielsa Kristiana Iversena i Jespera Knudsena. Obaj zawodnicy nie byli w stanie kontynuować zawodów i udali się do szpitala na szczegółowe badania. O stanie zdrowia pierwszego z nich informujemy TUTAJ.

Zawody w Vojens padły łupem Andreasa Lyagera. Zawodnik, który w Polsce reprezentuje barwy Abramczyk Polonii Bydgoszcz wywalczył trzynaście punktów, co pozwoliło mu o jedno oczko wyprzedzić Andersa Thomsena i Rasmusa Jensena. Czwarte miejsce premiowane przepustką do eliminacji SEC i SGP uzyskał Ben Basso. Piątego zawodnika wyłonił bieg dodatkowy, w którym triumfował Frederik Jakobsen.

Wyniki (za: DMU RS):
1. Andreas Lyager (Slangerup) - 13 (3,2,3,3,2)
2. Anders Thomsen (Vojens) - 12 (3,3,1,2,3) - 1. miejsce w biegu dodatkowym
3. Rasmus Jensen (Holsted) - 12 (2,3,3,3,1) - 2. miejsce w biegu dodatkowym
4. Benjamin Basso (Vissenbjerg) - 10 (3,3,3,1,0)
5. Frederik Jakobsen (Fjelsted) - 9 (3,3,w,0,3) - 1. miejsce w biegu dodatkowym
6. Kevin Juhl Pedersen (Holsted) - 9 (1,0,2,3,3) - 2. miejsce w biegu dodatkowym
7. Jonas Seifert-Salk (Slangerup) - 9 (2,2,2,2,1)- 3. miejsce w biegu dodatkowym
8. Peter Kildemand (Fjelsted) - 8 (0,0,2,3,3)
9. Michael Jepsen Jensen (Slangerup) - 7 (2,2,1,0,2)