Żużel. Walczyli nie tylko z rywalami. Brady Kurtz bezbłędny w deszczu

Belle Vue Aces z pierwszym zwycięstwem w sezonie. Podopieczni Marka Lemona w deszczowym starciu pokonali Leicester Lions 51:33. Świetnie w deszczu radził sobie Brady Kurtz. Australijczyk zdobył komplet punktów.

Mateusz Kozanecki
 Brady Kurtz WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Brady Kurtz
Lepszy start sezonu zanotowali zawodnicy Leicester Lions, którzy na własnym obiekcie pokonali King's Lynn Stars (47:42). "Asy" z kolei na wyjeździe uległy Ipswich Witches (39:51).

Zawodnicy Marka Lemona poniedziałkowe spotkanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już na otwarcie pewnie zwyciężyli 5:1. Od drugiej serii startów systematycznie powiększali swoją przewagę.

Od ósmego wyścigu w Manchesterze padało coraz mocniej. "Asy" świetnie sobie radziły w pogarszających się warunkach. Przyjezdnym na nic zdała się rezerwa taktyczna. Zastępujący Drew Kempa Sam Masters zajął trzecie miejsce, a bieg zakończył się remisem.

Zgodnie z regulaminem spotkanie można było zaliczyć już po dziesięciu biegach. Sędzia zdecydował się jednak kontynuować zmagania. Warunki uniemożliwiały efektowne ściganie.

Przykładem był wyścig 14, w którym zdecydowanie zwyciężył Luke Becker. Ben Cook dojechał do mety z ogromną stratą i... bez gogli. W spacerowym tempie linię przekroczył Drew Kemp, który również nic nie widział i pozbył się gogli.

Po tym zdarzeniu mecz został zakończony. Komplet punktów wywalczył Brady Kurtz, natomiast wśród przyjezdnych najskuteczniejszy okazał się Ryan Douglas.

Punktacja (za: speedwayupdates.proboards.com):