Żużel. Ostatni wyścig zadecydował o losach meczu w Grudziądzu. Dwóch zawodników w szpitalu

GKM Grudziądz pokonał we wtorkowe popołudnie zespół Motoru Lublin w meczu U24 Ekstraligi. Choć gospodarze byli zdecydowanym faworytem, to na torze padł rezultat 46:44. Komplet punktów wywalczył Kacper Łobodziński.

Konrad Cinkowski
Kacper Łobodziński WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Kacper Łobodziński
GKM Grudziądz do tego meczu podchodził z jasnym celem - wygrać i to najlepiej z bonusem, bo tylko taki rezultat pozwalał im dalej myśleć realnie o awansie do finału U-24 Ekstraligi.

Ekipa spod znaku Gołębia traciła do wicelidera trzy punkty, a zarówno Arged Malesa Ostrów, jak i Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno będzie musiała raz pauzować.

Na papierze lepszym składem dysponowali gospodarze, ale o tym, że Motor Lublin stać na niespodziankę przekonaliśmy się przy Alejach Zygmuntowskich, kiedy to ekipa Koziołków wygrała 50:40.

Tymczasem na torze mieliśmy bardzo wyrównaną konfrontację, o której decydował ostatni wyścig. W nim Motor wygrał, ale tylko 4:2, dzięki czemu Kacper Pludra uratował skromną wygraną dla GKM-u.

O sporym pechu mogą mówić Jacob Hook i Jan Młynarski. Obaj zawodnicy po upadkach z własnej winy zakończyli zmagania wizytą w szpitalu. Stąd też długie przerwy, a spotkanie trwało blisko 180 minut.