Żużel. Jack Holder wygrał próbę czasową. Znana lista startowa GP Szwecji w Malilli

Po raz drugi w tym sezonie Grand Prix próbę czasową, zwana też kwalifikacjami, wygrał Jack Holder. Australijczyk najszybciej przejechał jedno okrążenie i jako jeden z dwóch złamał granicę 14 sekund na 305-metrowym torze w szwedzkiej Malilli.

Tomasz Janiszewski
Jack Holder WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jack Holder
Poprzednio "czasówkę" Jack Holder wygrał w sierpniu przed Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Wówczas Australijczyk odjechał swoje najlepsze zawody w całym tegorocznym sezonie cyklu Grand Prix, bo też zajął w Walii piąte miejsce.

Tym razem w sobotnie popołudnie Holder wykręcił najlepszy czas w szwedzkiej Malilli. 26-letni zawodnik przejechał jedno okrążenie w 13.959.

Tuż za australijskim zawodnikiem uplasował się najlepszy z czwórki Polaków - Maciej Janowski (13.989). Trzecie miejsce zajął Tai Woffinden (14.052), natomiast czwarte lider klasyfikacji generalnej - Bartosz Zmarzlik (14.059). Na siódmej pozycji znalazł się Patryk Dudek (14.150), a na dziewiątej Paweł Przedpełski (14.179).

Wybory numerów ułożyły się w taki sposób, że już w drugim wyścigu zawodów pod taśmą staną Janowski, Dudek i Zmarzlik, a na dokładkę Andrzej Lebiediew. Pierwszy z wymienionych reprezentantów Polski nie zaskoczył podczas wyborów i po Holderze, który wybrał sobie "trzynastkę", on przypisał sobie lubianą przez zawodników "piątkę".

Przypomnijmy, że w GP Szwecji trzeci w karierze złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata może zapewnić sobie Zmarzlik. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.