Wimbledon, półfinał: Serena Williams - Maria Szarapowa na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Marcin Motyka
Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 6:4 - Gem, set i mecz Serena Williams! Perfekcyjny gem serwisowy Amerykanki, która melduje się w finale Wimbledonu 2015!
Skomentuj 1
Dziękujemy Państwu za spędzenie z nami ponad czterech godzin z półfinałami Wimbledonu pań i zapraszamy już na jutro, gdy także o 14:00 rywalizację o finał The Championships rozpoczną panowie. Tymczasem żegnamy się, życząc udanego popołudnia.
Skomentuj 0
A więc w sobotnim finale czeka nas starcie Dawida z Goliatem. Serena Williams, dla której będzie to 25. finał wielkoszlemowy, zagra z debiutującą w finale Wielkiego Szlema Garbine Muguruzą.
Skomentuj 0
- Byłam trochę zdenerwowana, bo dawno nie grałam w półfinale Wimbledonu. Jestem bardzo zadowolona. Maria grała świetnie, dyktowała mocne warunki gry, ale ja na to przystałam. W finale zagram z Muguruzą, która już mnie pokonała. Ona jest coraz lepszą tenisistką i będzie to trudny mecz - mówiła Serena Williams, która ósmy raz w karierze zagra w finale Wimbledonu.
Skomentuj 0
Serena Williams - Maria Szarapowa *6:2, 5:4 - Trzeci as i dwa meczbole.
Skomentuj 0
Serena Williams - Maria Szarapowa *6:2, 5:4 - Drugi as, 30-15.
Skomentuj 0
  • Serena Williams - Maria Szarapowa *6:2, 5:4 - 15-15 po podwójnym błędzie serwisowym.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa *6:2, 5:4 - As i 15-0.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa *6:2, 5:4 - Szarapowa jeszcze zostaje w grze. Rosjanka obroniła meczbola i utrzymała serwis, ale po przerwie Williams będzie serwować po awans do finału.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 5:3* - Równowaga. Cóż za return Williams, która odbiła piłkę czubkiem rakiety i trafiła w linię.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 5:3* - Najładniejsza wymiana meczu wygrana przez Szarapową. Piłka na gema dla Rosjanki.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 5:3* - Williams chciała zaatakować, ale zerwała uderzenie forhendowe i wyrzuciła piłkę w aut.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 5:3* - Podwójny błąd serwisowy Szarapowej i piłka meczowa dla Williams!
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 5:3* - Williams wychodzi ze stanu 0-30 i już tylko jeden gem dzieli Amerykankę od finału.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa *6:2, 4:3 - Williams miała trzy okazje na podwójnego breaka, ale nie wykorzystała żadnej z nich. Jednak liderka rankingu WTA wciąż jest w bardzo komfortowej sytuacji.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 4:2* - Tym razem Williams wyrzuciła return. Równowaga.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 4:2* -Głęboki return Williams, na który Szarapowa nie znalazła odpowiedzi. Trzeci break point.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 4:2* - Jeszcze walczy Szarapowa. Obroniła dwie szanse na przełamanie.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 4:2* - Kolejne break pointy dla Williams.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 4:2* - I po przełamaniu gem bez straty punktu dla Williams. Liderka rankingu WTA pewnie zmierza ku finałowi.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa *6:2, 3:2 - Tak jak w gemie otwarcia tego meczu, tak i teraz Szarapowa przy break poincie popełniła podwójny błąd serwisowy. Williams wychodzi na prowadzenie z przewagą seta i przełamania.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 2:2* - Szansa na przełamanie dla Williams po znakomitym returnie Amerykanki.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 2:2* - Znów w sytuacji zagrożenia Williams weszła na najwyższe obroty. Amerykanka utrzymała serwis, choć przegrywała 15-30.
    Skomentuj 1
    Serena Williams - Maria Szarapowa *6:2, 1:2 - Najlepszy i najłatwiejszy gem Szarapowej w dzisiejszym meczu. Daje to nadzieje, że w drugim secie tenisistki zafundują nam ciekawsze widowisko, bo jak dotychczas spotkanie, niestety, nie porywa.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 1:1* - Gem dla Williams do 30.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa *6:2, 0:1 - Gem otwarcia drugiego seta łatwo wygrany przez Szarapową.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 6:2, 0:0* - Gem i pierwszy set Serena Williams. Amerykanka rządzi na korcie centralnym i jest bliżej finału Wimbledonu 2015!
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa *5:2 - Trzy setbole dla Williams.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa *5:2 - Jest w końcu gem dla Szarapowej, ale Rosjanka znajduje się w arcytrudnej sytuacji. Po przerwie Williams będzie serwować nowymi piłkami, aby wygrać pierwszego seta.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 5:1* - Gem "na sucho" dla Williams. Szarapowa nie jest w stanie nawiązać wyrównanej walki.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa *4:1 - Przełamanie numer dwa dla Williams. Amerykanka przy break poincie posłała kończący forhend.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 3:1* - W dalszym ciągu przeważają błędy i niedokładności. Dwie szanse na przełamanie dla Williams.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 3:1* - Trzy fantastyczne serwisy i Williams wychodzi ze stanu 15-30.
    Skomentuj 1
    Serena Williams - Maria Szarapowa *2:1 - Pierwszy gem dla Szarapowej. Rosjanka musiała bronić trzech break pointów.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 2:0* - Bekhendowy błąd Williams. Powrót do równowagi.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 2:0* - Ale będzie druga szansa dla Williams
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 2:0* - Obroniła się Szarapowa, posyłając wyśmienity serwis.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 2:0* - Potężny return Williams i Szarapowa znów w kłopotach. Kolejny break point.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 2:0* - Drugi gem na przewagi wygrany przez Williams.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa *1:0 - Nie może się podobać początek tego meczu. Obie mają kłopot i z serwisem, i z regularną grą z głębi kortu.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa *1:0 - Trzy podwójne błędy serwisowe z rzędu Szarapowej i Rosjanka już w gemie otwarcia traci podanie.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 0:0* - I po podwójnym błędzie serwisowym Szarapowej Williams ma piłkę na breaka.
    Skomentuj 0
    Serena Williams - Maria Szarapowa 0:0* - Równowaga w gemie otwarcia przy serwisie Rosjanki.
    Skomentuj 0
    Zaczynamy od serwisu Szarapowej!
    Skomentuj 0
    Sędzią spotkania jest Francuz Kader Nouni.
    Skomentuj 0
    W drodze do półfinału Maria Szarapowa straciła tylko jednego seta - w 1/4 finału z Coco Vandeweghe. Serena Williams z kolei ma za sobą bardzo trudną przeprawę. W meczach z Heather Watson i Wiktorią Azarenką musiała odrabiać stratę partii, a w IV rundzie mierzyła się ze siostrą, Venus.
    Skomentuj 1
    • Pottermaniack Zgłoś komentarz
      Kiedy Serena mierzyła się z siostrą, Masza mierzyła ciśnienie rywalkom, a że jako najpiękniejsza tenisistka wszechświata korzysta z prawa do trzygodzinnych przerw między poszczególnymi
      Czytaj całość
      punktami (się należy!), to zdołała jeszcze nagrać ścieżkę dźwiękową do nowego sezonu "Gry o tron" i kolejnej części "50 twarzy Graya". :P
      Po długim czasie wyczekiwania Serena Williams i Maria Szarapowa w końcu pojawiły się na korcie centralnym Wimbledonu.
      Skomentuj 0
      Dla Sereny Williams będzie to mecz o ósmy półfinał Wimbledonu, natomiast dla Marii Szarapowej o trzeci.
      Skomentuj 0
      Dla Sereny Williams to 28. wielkoszlemowy półfinał (bilans 24-3), dla Marii Szarapowej 20. (10-9).
      Skomentuj 0
      Na korcie centralnym wciąż trwa oczekiwanie się na pojawienie się Sereny Williams i Marii Szarapowej.
      Skomentuj 0
      Dzisiejszy mecz będzie 20. konfrontacją pomiędzy tymi tenisistkami. Serena Williams wygrała 17-krotnie. Maria Szarapowa po raz ostatni pokonała Amerykankę przed 11 laty.

2013 Roland Garros finał Williams 6:4, 6:4
      2014 Brisbane półfinał Williams 6:2, 7:6(7)
      2014 Miami półfinał Williams 6:4, 6:3
      2015 Australian Open finał Williams 6:3, 7:6(5)

Skomentuj 0
      Pierwszą finalistkę już znamy, czas wyłonić drugą. Już za klika chwil na korcie centralnym pojedynek o finał rozpoczną Serena Williams i Maria Szarapowa. Lepsza z tej pary zagra w sobotnim meczu o tytuł z Garbine Muguruzą.
      Skomentuj 0
      Od godz. 16:10 zapraszamy na relację na żywo z półfinału wielkoszlemowego Wimbledonu pomiędzy Sereną Williams a Marią Szarapową.