Jubileuszowe zwycięstwo i awans do półfinału. Pogromca Huberta Hurkacza pozostaje w grze

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Daniel Gonzalez / Na zdjęciu: Taylor Fritz
PAP/EPA / Daniel Gonzalez / Na zdjęciu: Taylor Fritz

Taylor Fritz w trzech setach pokonał Francisco Cerundolo w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Dla Amerykanina to 250. w karierze wygrany mecz w głównym cyklu i pierwszy awans do 1/2 finału tej imprezy.

W drodze do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie Taylor Fritz nie stracił seta, eliminując m.in. Huberta Hurkacza. W środę Amerykanin przegrał pierwszą partię w imprezie, ale odniósł kolejne zwycięstwo - pokonał 6:1, 3:6, 6:3 Francisco Cerundolo i awansował do 1/2 finału.

Po jednostronnym pierwszym secie, wygranym przez rozstawionego z numerem 12. Fritza 6:1, mecz się wyrównał. Oznaczony "21" Cerundolo zaczął popełniać mniej błędów, lepiej także radził sobie z serwisem rywala i w efekcie wygrał drugą partię 6:3.

W trzeciej odsłonie Fritz popisał się znakomitym finiszem. Amerykanin zdobył trzy końcowe gemy, a kluczowy moment nastąpił przy stanie 4:3, gdy po skutecznym ataku przełamał Cerundolo, po czym utrzymał własne podanie do zera i mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Pojedynek trwał godzinę i 47 minut. W tym czasie Fritz zaserwował pięć asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z sześciu break pointów, posłał 18 zagrań kończących i popełnił 14 niewymuszonych błędów. Cerundolo natomiast zapisano jednego asa, 19 uderzeń wygrywających i aż 29 pomyłek własnych.

- Tutejsze warunki są dla mnie świetne. Piłka odbija się wysoko i mogę skutecznie serwować oraz atakować - powiedział, cytowany przez atptour.com, 26-latek z San Diego, dla którego to 250. w karierze wygrany mecz w głównym cyklu.

W swoim pierwszym w karierze półfinale Mutua Madrid Open Fritz zmierzy się z rozstawionym z numerem siódmym Andriejem Rublowem. Z moskwianinem ma bilans 5-3, ale przegrał ich jedyny mecz na ceglanej mączce - w zeszłym roku w 1/2 finału w Monte Carlo.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,877 mln euro środa, 1 maja