Jest godzina ćwierćfinałowego hitu Igi Świątek

Już w piątek Iga Świątek powalczy o awans do półfinału turnieju w Rzymie. Wiemy, o której Polka zmierzy się z kanadyjką, Biancą Andreescu.

Jakub Fordon
Iga Świątek Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek pokonała w czwartek Wiktorię Azarenkę 6:4, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju w Rzymie. Spotkanie od dwóch szybkich przełamań rozpoczęła Białorusinka, jednak Polka wygrała kolejne pięć gemów i ostatecznie zwyciężyła pierwszą partię. W drugim secie obrończyni tytułu nie pozostawiła rywalce żadnych złudzeń.

Polka o awans do półfinału powalczy z Biancą Andreescu. Kanadyjka również w dwóch setach uporała się z Petrą Martić. Teraz po raz pierwszy w karierze zmierzy się z aktualnie najlepszą tenisistką świata.

Organizatorzy udostępnili już plan spotkań na piątek, z którego wiemy, że Polka pojawi się na korcie nie wcześniej niż godz. 14:30. Pierwszym meczem na korcie, na którym o półfinał powalczy tenisistka z Raszyna będzie starcie w singlu mężczyzn: Cristian Garin - Alexander Zverev (początek o godz. 11:00).

W półfinale Świątek zmierzy się z Aryną Sabalenką lub Amandą Anisimovą. Spotkanie obu tenisistek rozpocznie piątkowe zmagania na korcie centralnym.

Przeczytaj także:
Novak Djoković i Stan Wawrinka zmierzyli się po trzech latach. Mecz był jednostronny
Finalistka Australian Open rozbita! Aryna Sabalenka z życiowym wynikiem w Rzymie

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Iga Świątek pokona Biancę Andreescu?