Kolejne Polki zagrały w Melbourne. Na placu boju została tylko jedna

W środę polskie tenisistki ze zmiennym szczęściem rywalizowały w grze podwójnej turnieju WTA 250 w Melbourne. Awans wywalczyła Katarzyna Kawa, a odpadła Katarzyna Piter.

Łukasz Iwanek
Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
W drabince debla w Melbourne znalazły się trzy Polki. Alicja Rosolska odpadła we wtorek. Dzień później do rywalizacji przystąpiły Katarzyna Piter i Katarzyna Kawa. Dalej awansowała tylko ta druga, której partnerką jest Aliona Bolsova. Polsko-hiszpański duet pokonał 6:2, 6:2 Alexandra Osborne i Taylah Preston.

W ciągu 55 minut Kawa i Bolsova zdobyły 19 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zostały przełamane dwa razy, a same wykorzystały sześć z ośmiu break pointów.

Katarzyna Piter i Renata Voracova przegrały 2:6, 4:6 z Lesley Pattinamą Kerkhove i Arina Rodionową. Polka i Czeszka w obu setach prowadziły 2:1 z przewagą przełamania. W trwającym 72 minuty spotkaniu straciły podanie siedem razy.

Kolejnymi rywalkami Kawy i Bolsovej będą rozstawione z numerem trzecim Rumunka Irina-Camelia Begu i Serbka Nina Stojanović.

Melbourne Summer Set 2, Melbourne (Australia)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 239,4 tys. dolarów
środa, 5 stycznia

I runda gry podwójnej:

Aliona Bolsova (Hiszpania) / Katarzyna Kawa (Polska) - Alexandra Osborne (Australia, WC) / Taylah Preston (Australia, WC) 6:2, 6:2

Lesley Pattinama Kerkhove (Holandia) / Arina Rodionowa (Australia) - Katarzyna Piter (Polska) / Renata Voracova (Czechy) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Katarzyna Kawa awansuje do półfinału debla w Melbourne?