Zmienne szczęście złotych medalistek olimpijskich. Dobry początek Marii Sakkari

W czwartek w Ostrawie (WTA 500) wystąpiły dwie mistrzynie olimpijskie z Tokio. Do kolejnej rundy awansowała tylko jedna z nich. Greczynka Maria Sakkari odprawiła Łotyszkę Jelenę Ostapenko.

Łukasz Iwanek
Belinda Bencić PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Belinda Bencić
W Ostrawie cztery najwyżej notowane uczestniczki otrzymały wolne losy, czyli występ rozpoczęły od II rundy. Jedną z nich jest Belinda Bencić (WTA 11). W czwartek mistrzyni olimpijska w singlu pokonała 6:2, 6:3 Sarę Sorribes (WTA 36). W ciągu 88 minut Szwajcarka została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. W ćwierćfinale czeka ją starcie z Estonką Anett Kontaveit.

Odpadła Anastazja Pawluczenkowa (WTA 13), która w tym roku zaliczyła finał Rolanda Garrosa w singlu i zdobyła złoty medal olimpijski w mikście. Rosjanka przegrała 6:7(5), 6:7(6) z Terezą Martincovą (WTA 61). W pierwszym secie Czeszka wróciła z 3:5. W drugiej partii Pawluczenkowa obroniła dwie piłki meczowe i z 1:5 doprowadziła do tie breaka. Nie odwróciła jednak losów tego spotkania.

W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu obie tenisistki miały po osiem break pointów i zaliczyły po cztery przełamania. Martincova zdobyła o siedem punktów więcej (88-81). W poprzedniej rundzie Czeszka obroniła piłkę meczową w spotkaniu ze swoją rodaczką Kateriną Siniakovą.

Maria Sakkari (WTA 12) w 83 minuty pokonała 6:4, 6:2 Jelenę Ostapenko (WTA 29), mistrzynię Rolanda Garrosa 2017. Greczynka zdobyła 36 z 43 punktów przy swoim podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama zamieniła na przełamanie trzy z sześciu okazji.

Jil Teichmann (WTA 42) zwyciężyła 6:3, 1:6, 6:4 Alison Riske (WTA 32). W trwającym godzinę i 59 minut meczu obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań. Szwajcarka w I rundzie wyeliminowała zdobywczynię trzech wielkoszlemowych tytułów, Niemkę Andżelikę Kerber. W ćwierćfinale zagra z dwukrotną mistrzynią Wimbledonu, Czeszkę Petrą Kvitovą.

J&T Banka Ostrava Open, Ostrawa (Czechy)
WTA 500, kort twardy w hali, pula nagród 565,5 tys. dolarów
czwartek, 23 września

II runda gry pojedynczej:

Belinda Bencić (Szwajcaria, 3) - Sara Sorribes (Hiszpania) 6:2, 6:3
Maria Sakkari (Grecja, 4) - Jelena Ostapenko (Łotwa, WC) 6:4, 6:2
Tereza Martincova (Czechy, WC) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 5) 7:6(5), 7:6(6)
Jil Teichmann (Szwajcaria) - Alison Riske (USA) 6:3, 1:6, 6:4

Koniec wspaniałej współpracy. "Uczynił mnie lepszą tenisistką i lepszym człowiekiem"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Belinda Bencić awansuje do półfinału turnieju w Ostrawie?