US Open: Danił Miedwiediew rozbił hiszpańskiego weterana. Życiowy sukces doświadczonego Niemca

Rozstawiony z numerem drugim Danił Miedwiediew oddał tylko siedem gemów Pablo Andujarowi w meczu III rundy US Open 2021. 32-letni Peter Gojowczyk pierwszy raz w karierze awansował do 1/8 finału turnieju wielkoszlemowego.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
35-letni Pablo Andujar w tym roku przeżywał wspaniałe chwile, gdy wygrał z dwiema gwiazdami rozgrywek - Rogerem Federerem w Genewie i Dominikiem Thiemem w Rolandzie Garrosie. W piątek, w III rundzie US Open 2021, trafił na innego rywala z czołówki wicelidera rankingu ATP, Daniła Miedwiediewa. Rosjanin był zdecydowanym faworytem meczu i potwierdził to na korcie - odniósł gładkie zwycięstwo 6:0, 6:4, 6:3.

Miedwiediew od początku narzucił bardzo wysokie tempo i w pierwszym secie nie stracił nawet gema. Od drugiej partii mecz nieco się wyrównał, ale i tak przewaga Rosjanina była znacząca. Moskwianin dominował w każdym aspekcie gry, zwłaszcza w wymianach z głębi kortu, a Andujar nie miał sposobu, by się temu przeciwstawić.

W ciągu godziny i 56 minut gry Miedwiediew zaserwował dziewięć asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał siedem z 13 break pointów, posłał 34 uderzenia wygrywające i łącznie zdobył 99 punktów, o 32 więcej od Andujara. W 1/8 finału rywalem Rosjanina będzie Alexei Popyrin bądź Daniel Evans.

Jako pierwszy w IV rundzie US Open 2021 zameldował się Peter Gojowczyk. W meczu kwalifikantów, którzy niespodziewanie znaleźli się w tej fazie turnieju, Niemiec zapisał na swoim koncie osiem asów, pięć przełamań oraz 26 zagrań kończących i pokonał 3:6, 6:3, 6:1, 6:4 Henriego Laaksonena.

Tym samym 32-letni Gojowczyk pierwszy raz w karierze dotarł do 1/8 finału imprezy Wielkiego Szlema. Kolejnym przeciwnikiem tenisisty z Dachau będzie lepszy z pary Carlos Alcaraz - Stefanos Tsitsipas.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57,5 mln dolarów
piątek, 3 września

III runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (Rosja, 2) - Pablo Andujar (Hiszpania) 6:0, 6:4, 6:3
Peter Gojowczyk (Niemcy, Q) - Henri Laaksonen (Szwajcaria, Q) 3:6, 6:3, 6:1, 6:4