Wygrane Kristiny Mladenović i Marty Kostiuk w Chicago. Mecz Eliny Switoliny przerwany

Kristina Mladenović i Marta Kostiuk zameldowały się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 na kortach twardych w Chicago. Przerwany został mecz Eliny Switoliny.

Łukasz Iwanek
Kristina Mladenović Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Kristina Mladenović
W Chicago wyłonione zostały trzy ćwierćfinalistki. Kristina Mladenović (WTA 57) nie miała problemów z awansem. Pokonała 6:3, 6:2 Francoise Abandę (WTA 361). W ciągu 72 minut Francuzka wykorzystała siedem z ośmiu break pointów. Kanadyjka popełniła osiem podwójnych błędów.

Marta Kostiuk (WTA 56) wygrała 6:2, 6:3 z Kaią Kanepi (WTA 70). W trwającym 92 minuty meczu obie tenisistki miały po dziewięć break pointów. Ukrainka obroniła osiem, a sama uzyskała cztery przełamania.

W ćwierćfinale Kostiuk zmierzy się z Warwarą Graczewą (WTA 88), która prowadziła 7:5, 3:1, gdy Ana Bogdan (WTA 106) skreczowała. W pierwszym secie Rumunka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale od 5:5 straciła pięć z sześciu kolejnych gemów. Źle się czuła w upalnych warunkach panujących w Chicago i nie kontynuowała gry.

Mecz Eliny Switoliny (WTA 6) z Fioną Ferro (WTA 80) został przerwany przy 4:4 w pierwszym secie. Jego zwyciężczyni w ćwierćfinale spotka się z Mladenović.

Elina Switolina (Ukraina, 1/WC) - Fiona Ferro (Francja) 4:4 *do dokończenia

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Marta Kostiuk awansuje do półfinału turnieju w Chicago?