Wimbledon 2021. Roger Federer zachował się jak mistrz. Zobacz, jak przyjął porażkę

Roger Federer nie ugrał nawet seta z Hubertem Hurkaczem w ćwierćfinale Wimbledonu, a mimo to pokazał wielką klasę po porażce. Polak też zachował się pięknie wobec legendy.

PS
Roger Federer PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Roger Federer
To nie był dzień Rogera Federera. Szwajcar był faworytem ćwierćfinałowego pojedynku z Hubertem Hurkaczem na Wimbledonie i choć można było przewidywać, że Polaka stać na niespodziankę, nikt chyba nie spodziewał się, że Hurkacz rozprawi się z legendarnym tenisistą w trzech setach - 6:3, 7:6(4), 6:0.

Federer miał pełne prawo, aby po tak dotkliwej porażce być złym i poirytowanym. Ale nic z tych rzeczy. Szwajcar po ostatniej piłce popisał się wielką klasą. Podszedł do Hurkacza, przybił z nim piątkę i z uśmiechem pogratulował mu triumfu.

Równie pięknie zachował się Hurkacz, który oklaskiwał opuszczającego obiekt rywala. Wszak pokonał nie tylko znakomitego tenisistę, ale i swojego idola, którego obserwował od lat.

To zwycięstwo z pewnością zapamięta na długo. A przed nim kolejne wyzwania. W piątek, w półfinale, rywalem Hurkacza będzie Matteo Berrettini lub Felix Auger-Aliassime.