ATP Majorka: Danił Miedwiediew w pierwszym finale na trawie. Bombardowanie Sama Querreya

Danił Miedwiediew w trzech setach pokonał Pablo Carreno i pierwszy raz w karierze wystąpi w finale turnieju rozgrywanego na kortach trawiastych. O tytuł w imprezie "250" na Majorce Rosjanin zmierzy się z Samem Querreyem.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / CATI CLADERA / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Danił Miedwiediew ma za sobą najtrudniejszy mecz w turnieju ATP na Majorce. W piątkowym półfinale z Pablo Carreno najwyżej rozstawiony Rosjanin przegrywał ze stratą seta, ale od drugiej partii zaczął lepiej serwować oraz returnować, popełniał też mniej błędów w wymianach i dzięki temu pokonał oznaczonego numerem czwartym Hiszpana 3:6, 6:3, 6:2.

- To nie był łatwy mecz. Dodatkowo było bardzo gorąco. Obaj mieliśmy problemy fizyczne w trzecim secie. Ale myślę, że to był to pojedynek o wysokiej jakości. Stoczyliśmy zaciętą walkę, lecz w drugim i trzecim secie byłem lepszy - powiedział Miedwiediew, cytowany przez atptour.com.

Dla 25-latka z Moskwy to 18. w karierze finał w głównym cyklu, ale pierwszy na trawie. - Wiem, że potrafię dobrze grać na tej nawierzchni. Jeśli zdobędę tytuł, będzie to wyjątkowe uczucie. Wygrywanie turniejów na różnych nawierzchniach zwiększa pewność siebie - podkreślił Rosjanin, który stanie przed szansą na swój 11. tytuł, a drugi w obecnym sezonie (w marcu zwyciężył w Marsylii).

Finałowym rywalem Miedwiediewa będzie Sam Querrey. Amerykanin w piątek urządził bombardowanie Adrianowi Mannarino. Posłał 18 asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 30 z 31 rozegranych punktów, ani razu nie został przełamany i pokonał Francuza 6:4, 6:3.

Tym samym 33-letni Querrey awansował do swojego 20. finału w głównym cyklu. Jeśli wygra, zdobędzie 11. tytuł, a pierwszy od sierpnia 2017 roku, gdy okazał się najlepszy w Los Cabos. Na trawie dotychczas wywalczył jedno trofeum - przed 11 laty w Londynie.

Sobotni finał (początek o godz. 16:00) będzie drugim meczem Miedwiediewa z Querreyem. Poprzednio zmierzyli się w czerwcu 2017 roku na trawie w Eastbourne i wówczas Rosjanin wygrał 6:3, 7:5.

Mallorca Championships, Majorka (Hiszpania)