ATP Belgrad: Novak Djoković poprawił osiągnięcie Guillermo Vilasa. Zrobił to w imponującym stylu

Novak Djoković w 55 minut pokonał Federico Corię w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Belgradzie. Zarazem Serb poprawił osiągnięcie Guillermo Vilasa pod względem liczby wygranych meczów w głównym cyklu.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Novak Djoković
Novak Djoković w imponującym stylu awansował do półfinału turnieju ATP w Belgradzie. W spotkaniu 1/4 finału nie dał szans Federico Corii i w 55 minut zwyciężył 6:1, 6:0. Najwyżej rozstawiony Serb w czwartek zaserwował trzy asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał sześć z dziewięciu break pointów i łącznie zdobył 53 punkty, o 29 więcej od Argentyńczyka.

- Grałem z nim pierwszy raz i od początku próbowałem narzucić agresywny styl. W drugim secie byłem fenomenalny, praktycznie bezbłędny - mówił Djoković, cytowany przez atptour.com. - Nie zawsze będę w stanie tak zagrać. Ale to, jak się zaprezentowałem, pozwala mi poczuć się lepiej. Wszystko w moim tenisie działało idealnie - dodał.

Dla 34-letniego Djokovicia to 952. w karierze wygrany mecz w głównym cyklu i tym samym poprawił osiągnięcie słynnego Guillermo Vilasa. Daje mu to piąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Więcej zwycięstw w oficjalnych pojedynkach w erze zawodowego tenisa odnieśli Jimmy Connors (1274), Roger Federer (1243), Ivan Lendl (1068) i Rafael Nadal (1022).

O kolejną wygraną i o awans do finału Belgrade Open Serb zmierzy się w piątek z kwalifikantem Andrejem Martinem. Słowak pokonał 3:6, 6:3, 6:4 innego reprezentanta gospodarzy, oznaczonego "piątką" Dusana Lajovicia.

Do 1/2 finału awansował także drugi kwalifikant ze Słowacji, Alex Molcan. 23-latek z Preszowa w 62 minuty wygrał 6:2, 6:0 z Fernando Verdasco i pierwszy raz w karierze znalazł się w półfinale imprezy rangi ATP Tour.

Kolejnym rywalem Molcana będzie Federico Delbonis. Rozstawiony z numerem ósmym Argentyńczyk w czwartek miał zmierzyć się z Roberto Carballesem, lecz Hiszpan oddał mecz walkowerem.