Trylogia na chorwackiej mączce. Polscy debliści nie sprostali Kazachom

Szymon Walków i Jan Zieliński grali w tym tygodniu w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Zagrzebiu. Po raz trzeci w tym roku na ich drodze stanęli reprezentanci Kazachstanu.

Rafał Smoliński
Jan Zieliński PAP/EPA / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Z powodu opadów deszczu czwartkowe mecze w Zagrzebiu zostały przełożone na piątek. Szymon Walków i Jan Zieliński najpierw rozegrali ćwierćfinał, w którym pewnie pokonali Tajwańczyka Jasona Junga i Japończyka Go Soedę 6:3, 6:4.

Po paru godzinach przerwy Polacy zmierzyli się z duetem Andriej Gołubiew i Ołeksandr Niedowiesow. W kwietniu obie pary dwukrotnie spotkały się w Splicie, a bilans tej rywalizacji był remisowy. Teraz doszło do ich trzeciego starcia na chorwackiej mączce, ale tym razem w stolicy kraju.

Kazachowie wygrali w piątek 7:6(5), 6:4. W pierwszym secie nie wykorzystali przewagi przełamania, ale byli lepsi w tie breaku. W drugiej partii Polacy znów doprowadzili do remisu, ale tym razem rywale zaatakowali w 10. gemie i to oni powalczą w sobotnim finale z amerykańskim deblem Evan King i Hunter Reese.

Za występ w Zagrzebiu Walków i Zieliński otrzymają po 29 punktów do rankingu deblistów oraz czek na sumę 930 euro do podziału. W chorwackiej stolicy startował również w tym tygodniu Kacper Żuk, ale odpadł w II rundzie singla (więcej tutaj).

Zagreb Open, Zagrzeb (Chorwacja)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 44,8 tys. euro
piątek, 14 maja

półfinał gry podwójnej:

Andriej Gołubiew (Kazachstan, 1) / Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan, 1) - Szymon Walków (Polska) / Jan Zieliński (Polska) 7:6(5), 6:4

ćwierćfinał gry podwójnej:

Szymon Walków (Polska) / Jan Zieliński (Polska) - Jason Jung (Tajwan) / Go Soeda (Japonia) 6:3, 6:4