Kamil Majchrzak nie dołączył do Huberta Hurkacza. Zatrzymał go mistrz Sopotu

Kamil Majchrzak nie zagra w głównej drabince zawodów ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo. W niedzielnym finale eliminacji Polak przegrał z wyżej notowanym reprezentantem Włoch, choć miał szanse na uzyskanie korzystnego rezultatu.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Po sobotnim zwycięstwie nad Gianluką Magerem na drodze Kamila Majchrzaka (ATP 118) stanął kolejny włoski tenisista, Stefano Travaglia (ATP 69). 29-latek ma na koncie sukcesy w imprezach rangi ATP Challenger Tour. W 2019 roku został m.in. mistrzem zawodów Sopot Open. W Monte Carlo rozgromił na inaugurację eliminacji Sumita Nagala z Indii i był faworytem pojedynku z Polakiem.

Piotrkowianin na pewno będzie żałował niewykorzystanych szans. W premierowej odsłonie prowadził 3:1, lecz oddał przewagę przełamania. Potem miał break pointa w ósmym gemie, którego Travaglia skasował asem serwisowym. Był to punkt zwrotny pierwszego seta, bowiem od tego momentu Włoch dominował na korcie. On też zdobył kluczowe przełamanie, po czym zakończył partię otwarcia wynikiem 6:4.

Drugi set także był wyrównany, ale tym razem "Szumi" nie zaprzepaścił okazji, choć miał problemy z utrzymaniem serwisu. Gdy prowadził 4:2, było już 40-15 przy jego podaniu, jednak Włoch odrobił breaka. Na szczęście dla Polaka udało mu się natychmiast uzyskać kolejne przełamanie i tym razem pewnie zamknąć seta rezultatem 6:3.

O losach trzeciej odsłony zadecydowały już pierwsze gemy. Majchrzak pozwolił przeciwnikowi na prowadzenie wymian i agresywną grę na returnie. Travaglia szybko wyszedł na 3:0 i przewagi już nie oddał. W ósmym gemie jeszcze raz ruszył do ataku przy podaniu 25-latka z Piotrkowa Trybunalskiego i po niewymuszonym błędzie z bekhendu naszego tenisisty zakończył trwające 109 minut spotkanie.

Travaglia zwyciężył ostatecznie 6:4, 3:6, 6:2 i zakwalifikował się do głównej drabinki prestiżowych zawodów Rolex Monte-Carlo Masters. Włoch może być przeciwnikiem Huberta Hurkacza w I rundzie (dowiemy się tego po zakończeniu wszystkich meczów eliminacji).

Majchrzak nie zakwalifikował się do premierowej imprezy rangi ATP Masters 1000. Ma jeszcze małą szansę na występ w turnieju, ale w tym celu musi się wycofać kilku graczy. Na razie zrezygnował Francuz Gael Monfils, który zgłosił uraz łydki.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)