Koniec marzeń Karoliny Pliskovej o triumfie w Miami. Znów pognębiła ją Amerykanka

Czeszka Karolina Pliskova w niedzielę pożegnała się z marzeniami o triumfie w turnieju WTA 1000 w Miami. Po raz trzeci w tym roku pognębiła ją amerykańska tenisistka.

Łukasz Iwanek
Karolina Pliskova PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
W sobotę Petra Kvitova i Marketa Vondrousova awansowały do IV rundy imprezy w Miami. W niedzielę do rodaczek nie dołączyła Karolina Pliskova (WTA 6), która przegrała 1:6, 6:4, 4:6 z Jessicą Pegulą (WTA 33). Czeszka podniosła się i z 1:6, 1:4 doprowadziła do trzeciego seta. W niej objęła prowadzenie 4:2 i miała break pointa na 5:2, ale straciła cztery gemy z rzędu.

W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu Czeszka popełniła osiem podwójnych błędów. Pegula trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 13 szans na przełamanie. Amerykanka odniosła trzecie w tym roku zwycięstwo nad Pliskovą, po Dosze i Dubaju. Poza tym Pegula zanotowała jeszcze jedną wygraną z tenisistką z Top 10 rankingu. Elinę Switolinę w IV rundzie Australian Open 2021.

Kolejną rywalką Peguli będzie Maria Sakkari (WTA 25), która rozbiła 6:0, 6:1 Ludmiłę Samsonową (WTA 126). W ciągu 67 minut Greczynka zgarnęła 19 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła pięć break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z 14 szans.

Naomi Osaka (WTA 2) nie musiała wychodzić na kort. Miała zmierzyć się z Niną Stojanović (WTA 95), ale Serbka wycofała się z powodu kontuzji prawego uda. Dla Japonki jest to piąty występ w Miami i po raz pierwszy awansowała do IV rundy.

Sara Sorribes (WTA 58) zwyciężyła 6:1, 3:6, 6:2 Jelenę Rybakinę (WTA 23). Kazaszka z 1:6, 0:2 doprowadziła do trzeciej partii. W niej miało miejsce sześć przełamań, z czego cztery dla Hiszpanki. W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu Sorribes wykorzystała osiem z 15 break pointów.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Karolina Pliskova zdobędzie wielkoszlemowy tytuł?