Tenis. ATP Finals: druga wygrana Marcela Granollersa i Horacio Zeballosa. Zwyciężyli Mate Pavicia i Bruno Soaresa

Marcel Granollers i Horacio Zeballos wygrali drugi mecz w ATP Finals 2020 w Londynie. Hiszpan i Argentyńczyk pokonali Chorwata Mate Pavicia i Brazylijczyka Bruno Soaresa.

Łukasz Iwanek
Horacio Zeballos Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Horacio Zeballos
Marcel Granollers i Horacio Zeballos mieli szansę zapewnić sobie awans do półfinału ATP Finals 2020 już w środowe popołudnie. Tak by się stało, gdyby pokonali Mate Pavicia i Bruno Soaresa w dwóch setach. Hiszpan i Argentyńczyk byli górą, ale w super tie breaku. Pokonali Chorwata i Brazylijczyka 7:6(4), 6:7(4), 10-8.

W pierwszym secie Granollers i Zeballos obronili trzy break pointy, jednego w drugim i dwa w ósmym gemie. W tie breaku od 2-2 zdobyli trzy punkty z rzędu. Przy 6-4 wykorzystali pierwszą piłkę setową.

W drugiej partii Hiszpan i Argentyńczyk znów zniwelowali trzy break pointy, jednego w piątym i dwa w siódmym gemie. Przy 6:5 nie wykorzystali piłki meczowej, a w tie breaku od 2-0 stracili siedem z dziewięciu kolejnych punktów.

W super tie breaku Granollers i Zeballos pokazali siłę i precyzję oraz znakomity refleks przy siatce. Cały czas utrzymywali przewagę dwóch lub trzech punktów. Prowadzili 2-0, 3-1, 5-2 i 7-4. Pavić i Soares odparli jeszcze dwa meczbole. Przy 9-8 Hiszpan i Argentyńczyk spożytkowali czwartą piłkę meczową.

W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu Granollers i Zeballos obronili sześć break pointów, a sami mieli tylko jedną szansę na przełamanie. Było to trzecie spotkanie tych par w tym roku. W US Open wygrali Pavić i Soares. W Rzymie zwyciężyli Hiszpan i Argentyńczyk.

Pavić i Soares w tym roku wygrali US Open oraz zaliczyli dwa finały w Paryżu, na kortach Rolanda Garrosa i w hali Bercy. Granollers i Zeballos w Nowym Jorku finał zanotowali w ubiegłym sezonie. W obecnym wywalczyli tytuły w Buenos Aires, Rio de Janeiro i Rzymie. Argentyńczyk debiutuje w ATP Finals w wieku 35 lat. Hiszpan w imprezie tej triumfował w 2012 roku razem z Markiem Lopezem.

Granollers i Zeballos z awansu mogli cieszyć się wieczorem. Ich półfinał stałby się faktem, gdyby John Peers i Michael Venus wygrają z Jürgenem Melzerem i Edouardem Rogerem-Vasselinem. Jednak górą byli Austriak i Francuz, którzy pokonali Australijczyka i Nowozelandczyka po obronie pięciu piłek meczowych.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 5,7 mln dolarów
środa, 18 listopada

Grupa A (Bob Bryan)

Marcel Granollers (Hiszpania, 4) / Horacio Zeballos (Argentyna, 4) - Mate Pavić (Chorwacja, 1) / Bruno Soares (Brazylia, 1) 7:6(4), 6:7(4), 10-8