Pechowa porażka Radwańskiej

Podobnie jak w turnieju singlowym, tak i w zawodach gry podwójnej w Charleston Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy. Polka gra u boku Czeszki Barbory Zahlovovej Strycovej.

Jarosław Kowal

Polsko-czeska para w pierwszej rundzie turnieju debla 7:5, 6:7(8), 7-10 przegrała z rozstawionym z numerem siódmym deblem z Hiszpanii w składzie Anabel Medina Garrigues, Virginia Ruano Pascual. Mecz trwał aż dwie godziny i jedną minutę, choć Polka z Czeszką mogły go zakończyć co najmniej pół godziny wcześniej. Roztrwoniły jednak wysokie prowadzenie w drugim secie, a do tego nie wykorzystały kilku piłek meczowych.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie turnieju singla Radwańska pokonała rodaczkę Martę Domachowską, a jej drugą rywalką będzie Edina Gallovits z Rumunii.

Pula nagród turnieju w Charleston (Południowa Karolina) wynosi 1,34 mln dolarów.

Wynik meczu I rundy debla:

Anabel Medina Garrigues/Virginia Ruano Pascual (Hiszpania, 7) - Agnieszka Radwańska/Barbora Zahlavova Strycova (Polska/Czechy) 5:7, 7:6(8), 10-7

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)