Tenis. Ranking WTA: Iga Świątek druga na polskiej liście wszech czasów. Przed nią tylko Agnieszka Radwańska

W poniedziałek Iga Świątek zanotowała wielki awans w rankingu WTA i po triumfie w Roland Garros 2020 została 17. rakietą świata. Na polskiej liście wszech czasów lepszą pozycję od 19-latki z Raszyna zajmowała tylko Agnieszka Radwańska.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Iga Świątek
Za zwycięstwo na kortach Rolanda Garrosa Iga Świątek otrzymała 2000 punktów. Pozwoliło to jej przesunąć się z 54. miejsca na 17. pozycję, najwyższą w zawodowej karierze. W poniedziałek Polka zadebiutowała w Top 20 rankingu WTA i jest spragniona kolejnych sukcesów.

Na polskiej liście wszech czasów Świątek wyprzedziła Urszulę Radwańską, Magdalenę Grzybowską, Magdę Linette, Martę Domachowską i Katarzynę Nowak. Obecnie plasuje się na drugiej pozycji, a przed nią jest tylko Agnieszka Radwańska.

Krakowianka zakończyła zawodową karierę w listopadzie 2018 roku. W ciągu dekady wygrała 20 turniejów głównego cyklu, w tym WTA Finals 2015. Nie wygrała ani jednej imprezy Wielkiego Szlema, ale w światowym zestawieniu wspięła się na drugie miejsce.

- Agnieszka Radwańska nie wygrała turnieju wielkoszlemowego, ale była na szczycie w tourze przez 12 lat. Wiele osób będzie mnie do niej porównywać, ale muszę jeszcze wiele zrobić, aby być najlepszą tenisistką w moim kraju - powiedziała Świątek na konferencji prasowej.