Tenis. Challenger Monterrey: Australijczycy pokonani. Karol Drzewiecki i Goncalo Oliveira zagrają o finał debla

Karol Drzewiecki i Goncalo Oliveira awansowali do półfinału zmagań debla w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP Challenger Tour w Monterrey. W piątek Polak i Portugalczyk w dwóch setach pokonali Andrew Harrisa i Jasona Kublera.

Marcin Motyka
Karol Drzewiecki WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
Drugi mecz i drugie zwycięstwo bez straty seta. Po tym, jak na otwarcie rywalizacji w deblowych zmaganiach w challengerze w Monterrey Karol Drzewiecki i Goncalo Oliveira ograli 6:2, 6:4 rozstawioną z numerem drugim parę Nikola Cacić / Hugo Nys, w piątek okazali się lepsi od Andrew Harrisa i Jasona Kublera. W ćwierćfinale Polak i Portugalczyk pokonali Australijczyków 6:3, 7:5.

Mecz trwał 59 minut. W tym czasie Drzewiecki i Oliveira nie zaserwowali asa, przy własnym podaniu wygrali 76 proc. rozegranych akcji, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali trzy z pięciu break pointów i łącznie zdobyli 66 punktów, o 15 więcej od rywali.

Dla 24-letniego Drzewieckiego to siódmy w karierze deblowy półfinał turnieju rangi ATP Challenger Tour, ale pierwszy w parze z Oliveirą. Na awans do tej fazy Polak czekał od października ubiegłego roku, gdy w duecie z Szymonem Walkowem dotarł do 1/2 finału zawodów w Nur-Sułtanie.

W półfinale, w sobotę, Drzewiecki i Oliveira zmierzą się z Robertem Gallowayem i Hansem Hachem Verdugo. Amerykańsko-meksykański duet w piątek wygrał 6:1, 6:4 z Carlosem Gomezem z Hiszpanii i Serbem Viktorem Troickim.

Abierto GBP Seguros, Monterrey (Meksyk)
ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 108,3 tys. dolarów
piątek, 6 marca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska) / Goncalo Oliveira (Portugalczyk) - Andrew Harris (Australia) / Jason Kubler (Australia) 6:3, 7:5