ATP Stuttgart: Pewny krok Fyrstenberga w deblu

Mariusz Fyrstenberg i Brazylijczyk Marcelo Melo pokonali we wtorek 6:1, 6:4 Argentyńczyka Lucasa Arnolda i Urugwajczyka Pablo Cuevasa, awansując we wtorek do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju ATP na korcie ziemnym w Stuttgarcie (pula nagród 450 tys. euro).

Krzysztof Straszak

Rozstawiona z numerem dwa polsko-brazylijska para w ciągu 50 minut meczu zaserwowała pięć asów, wygrywając 93% piłek z pierwszego podania. Rywali przełamali raz w pierwszym secie i dwukrotnie w drugiej partii.

W meczu o półfinał rywalami Fyrstenberga i Melo będą albo Niemcy Philipp Petzschner i Rainer Schuettler albo Argentyńczycy Jose Acasuso i Martin Vassallo.

29-letni Fyrstenberg, warszawianin, trzynasty deblista świata, nie gra w mieście Mercedesa z Marcinem Matkowskim, bo ten jeszcze odpoczywa po wielkoszlemowych występach.

W ćwierćfinale debla w Stuttgarcie jest Łukasz Kubot, który wspólnie z Austriakiem Oliverem Marachem stanowią najwyżej rozstawioną parę.

Mercedes Cup, Stuttgart (Niemcy)
ATP World Tour 250, pula nagród 450 tys. euro
wtorek, 14 lipca 2009
wynik

pierwsza runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Lucas Arnold (Argentyna) / Pablo Cuevas (Urugwaj) 6:1, 6:4